Download Free FREE High-quality Joomla! Designs • Premium Joomla 3 Templates BIGtheme.net
Home / 2017 / January / 05

Daily Archives: January 5, 2017

5 arsye përse duhet të bëni kolonoskopi

Kanceri i zorrës së trashë është gjithnjë në rritje. Ajo që është shqetësuese është se gjithnjë dhe më tepër është ulur edhe kufiri i moshës, dhe gjithnjë dhe më tepër persona në moshë të re preken nga kjo sëmundje e heshtur. Sipas Prof. Dr. Vasko Vasilevskit, gastroenterohepatolog në spitalin klinik …

Read More »

Pse ndahen çiftet pas disa vitesh martesë?

Nëse ju apo dikush që e njihni është ndarë kohët e fundit pas 20 vitesh martesë, nuk jeni të vetmit. Ndarja e vonshme, shpesh që quhet “divorci i hirtë”, është një trend i ri në botë. Në vitin 2010, një në katër ndarje ndodhën në mesin e njerëzve të moshës …

Read More »

Dëshironi të shpërnguleni? Këto janë shtetet me standardin më të mirë të jetesës në botë

Organizata për Bashkëpunim dhe Zhvillim Ekonomik (OECD) së fundmi ka publikuar listën e shteteve me kualitetin më të mirë të jetesës në botë. Për ta bërë këtë, OECD ka studiuar 34 shtete përmes 11 parametrave të mirëqenies, duke e përfshirë balancimin e jetës profesionale dhe personale, pasurinë financiare, sigurinë, edukimin …

Read More »

Gruaja shtatzënë e cila nuk heq dorë nga palestra

Një nënë shtatzënë shfaqet në një video duke bërë palestër, ndërsa pamjet e saj janë bërë virale në internet, pas ushtrimeve në një kohë kur ajo mban dhe fëmijën në bark. Trajneria e palestrës Sara Wiss nga Stokholmi, shpërndau një klip impresionues në llogarinë e saj në Instagram, ku bënte …

Read More »

Momenti i tmerrshëm kur një grua goditet nga rrufeja

Një grua braziliane është goditur nga rrufeja në një plazh pranë Sao Paulos. Videoja tregon gruan duke ecur përgjatë bregut të detit, në një ditë me shi, kur rrufeja e godet. Ajo menjëherë rrëzohet në tokë. Personi i goditur është identifikuar si 25-vjeçarja Taline Campos, nga Guaruljos, një qytet në …

Read More »

Fëmija lind me “zemër” në ballë

Njihuni me fëmijën e veçantë i cili është lindur me një shenjë në formë zemre në ballin e tij. Kjo histori vjen nga Turqia, ku një vogëlush ka lindur me shenjë të veçantë në ballë. Prindërit Murat Engin, 30 vjeçar dhe gruaja e tij Ceyda, 28 vjeçare nuk mund t’i …

Read More »
// Edit your activity's layout XML file to include a // RelativeLayout to contain the AdView: ... // In your activity's onCreate function, construct the AdView, // add to the container view and load the ad: private AdView adView; @Override public void onCreate(Bundle savedInstanceState) { super.onCreate(savedInstanceState); ... RelativeLayout adViewContainer = (RelativeLayout) findViewById(R.id.adViewContainer); adView = new AdView(this, "938290939641711_938305336306938", AdSize.BANNER_320_50); adViewContainer.addView(adView); adView.loadAd(); }