Download Free FREE High-quality Joomla! Designs • Premium Joomla 3 Templates BIGtheme.net
Home / 2017 / January / 01 (page 3)

Daily Archives: January 1, 2017

Pesë këshilla për detoksifikim pas festës

Festat e fundvitit po përfundojnë, keni ngrënë dhe pirë mjaft dhe do të dëshironit që t’i ktheheni mënyrës së shëndetshme të jetës. Me këto pesë këshilla të thjeshta filloni me pastrimin edhe të jashtëm edhe të brendshëm të organizmit tuaj që tani! Për të bërë drejt dhe plotësisht detoksifikimin e …

Read More »

Si do të duken njerëzit pas 50 apo 1000 viteve? (Video)

Raca njerëzore, shprehitë e njeriut dhe marrëdhëniet e ndërsjella, sidomos në 20 vitet e fundit, që kur jemi dëshmitarë të zgjerimit të shpejtë të teknologjisë, kanë ndryshuar në mënyrë drastike. Njerëzit e sotshëm është e vështirë t’i befasosh, prandaj bota është shndërruar në një “fshat global” dhe nuk habitet më …

Read More »

Itali, fëmijët e parë të 2017-s janë shqiptarë

Mediat italiane shkruajnë se fëmijët e parë të vitit 2017 janë nga emigrantë shqiptarë. Fëmija e parë e lindur në vitin 2017 në qytetin e Pratos quhet Rajan dhe është djali i një çifti emigrantësh shqiptarë që jetojnë në këtë qytet. Rajan erdhi në jetë nga një lindje natyrale e …

Read More »

Tortë nga fiqtë

Për të bërë koren nevojiten: * 100 g fiq të tharë * 100 g rrush të tharë * 100 g çokollatë të grirë në rendë * 100 g arra të grira * një lugë miell * 10 të bardhë të vezëve * 150 g sheqer * 200 arra të bluara …

Read More »
// Edit your activity's layout XML file to include a // RelativeLayout to contain the AdView: ... // In your activity's onCreate function, construct the AdView, // add to the container view and load the ad: private AdView adView; @Override public void onCreate(Bundle savedInstanceState) { super.onCreate(savedInstanceState); ... RelativeLayout adViewContainer = (RelativeLayout) findViewById(R.id.adViewContainer); adView = new AdView(this, "938290939641711_938305336306938", AdSize.BANNER_320_50); adViewContainer.addView(adView); adView.loadAd(); }