Download Free FREE High-quality Joomla! Designs • Premium Joomla 3 Templates BIGtheme.net
Home / 2017 / January

Monthly Archives: January 2017

Rëndësia e transfuzionit të gjakut (Video)

Transfuzioni i gjakut nuk ka qenë një ndër opsionet e trajtimit mjekësor në fillimet e viteve 20-ta. Por, me zbulimin e grupeve të tij, filluan të kuptohen përfitimet që ofronte. Transfuzioni i gjakut përdoret për të stabilizuar gjendjen apo edhe për të shpëtuar jetën e dikujt. Ndikim të madh ka …

Read More »

A është më mirë të hiqet vetëm tumori apo i tërë gjiri: rezultate të reja mbi dilemën MASTEKOMIA apo LUMPEKTOMIA

Është e njohur që vetëkontrolli dhe intervenimi i shpejtë janë shpëtimi kryesor në luftën kundër kancerit të gjirit, mirëpo a sjell më shumë shanse mastekomia në krahasim me ndërhyrjen kirurgjike klasike që përgjithmonë ta mposhtim sëmundjen? Hulumtimi ka treguar që femrat të cilat në fazën e hershme zbulojnë kancerin e …

Read More »

Dieta ushtarake, humbisni 10 kg në vetëm 3 ditë!

Koncepti i kësaj diete “ushtarake”, përfshin menu të sakta për mëngjes, drekë dhe darkë. Yndyrnat dhe karbohidratet nuk lejohen. Ju vetëm mund të shtoni mustardë, lëng limoni, erëza dhe ëmbëlsues natyrorë me pak kalori. Kjo dietë zgjat vetëm tri ditë, dhe gjatë këtyre ditëve do të përmirësoni metabolizmin tuaj, digjni …

Read More »

Sa duhet të ecim për të humbur peshë?

Një nga këshillat më të shpeshta që kërkojmë nga instruktorët e fitnesit apo nga nutricionistët për të humbur në peshë, është se si duhet të funksionojë aktiviteti fizik. Është e kotë, nuk ka nevojë të regjisotroheni në palestër. Mjafton t’i kushtoni pak kohë trupit duke ecur, po, vetëm duke ecur. …

Read More »

Recetë për ilaçin natyror kundër kollitjes

Gjatë muajve të dimrit pothuajse të gjithë kanë probleme me ftohjen dhe kollitjen. Në vend të shurupeve të shumta dhe ilaçeve nga farmacia, ne sugjerojmë një ilaç vendor kundër kollës, pa efekte anësore dhe rëndime në stomak, që mund të përdoret edhe nga anëtarët më të rinj të familjes. Përbërësit: …

Read More »
// Edit your activity's layout XML file to include a // RelativeLayout to contain the AdView: ... // In your activity's onCreate function, construct the AdView, // add to the container view and load the ad: private AdView adView; @Override public void onCreate(Bundle savedInstanceState) { super.onCreate(savedInstanceState); ... RelativeLayout adViewContainer = (RelativeLayout) findViewById(R.id.adViewContainer); adView = new AdView(this, "938290939641711_938305336306938", AdSize.BANNER_320_50); adViewContainer.addView(adView); adView.loadAd(); }