Download Free FREE High-quality Joomla! Designs • Premium Joomla 3 Templates BIGtheme.net
Home / 2017

Yearly Archives: 2017

Çfarë karakteri do të ketë (një ditë) fëmija juaj

AM_p_gp_Whats_the_best_age_WP-780x439

Shkencëtarët nga Universiteti në Filadelfia kanë dëshmuar se karakteri i fëmijës formohet pas gjashtë muajve të parë të jetës, por nuk është i pandryshueshëm, sepse në të ndikojnë shumë faktorë. Para së gjithash, më rëndësi është mjedisi ku jeton fëmija. Në qoftë se ai është i pafavorshëm për zhvillimin e …

Read More »

Horoskopi ditor, e mërkurë 1 mars 2017

638604__original

Ky është horoskopi për ditën e mërkurë, 1 mars 2017 që Noa.al sjell për ju. Kjo ditë nuk do të jetë ideale për të gjitha shenjat. Gaforret duhet të bëjnë kujdes nga xhelozia e një kolegu. Virgjëresha dhe Demi do të kenë probleme në jetën në çift. Vetëm Akrepi do të ketë …

Read More »

Cilat janë dietat më të suksesshme?

couple-cooking-together

Rezultati për t`u arritur një dietë, është humbja e peshës në mënyrë të kujdesshme, sepse sa më shumë luhatje në peshës të kesh me kalimin e kohës, aq më e vështirë do të jetë për të hequr dorë, duke u kthyer në një problem kronik. Të shohim kush janë karakteristikat …

Read More »

A është e mirë dremitja pas drekës?

asleep-at-work_1488306187-7766278

Dremitja pas drekës mund të stimulojë produktivitetin e pasdites në vendin e punës, por kjo nuk duhet të marrë një kohë të gjatë, thotë Dhoma gjermane e Punës në Bremen. Mjaftojnë 10 deri në 20 minuta dremitje në punë. Në qoftë se dremitja shkon më shumë se kaq, personi do …

Read More »