Download Free FREE High-quality Joomla! Designs • Premium Joomla 3 Templates BIGtheme.net
Home / 2016 / December / 12

Daily Archives: December 12, 2016

Vezë dhe mollë, si të humbni 5 kg në 1 javë

Përgjatë shekujve, njerëzit në mënyrë që të humbasin peshën e tepërt janë përpjekur duke përdorur metoda të çmendura. Kështu, molla është një ndër frutat që funksionon më së miri kur bëhet fjalë për të hequr disa kile të tepërta. Ata kanë aftësinë të lehtësojnë tretjen duke qenë se përmbajnë shumë …

Read More »

Frikë nga errësira? Ja arsyeja pse na ndodh kjo gjë

Nuk janë vetëm fëmijët që kanë frikë nga errësira, por edhe të rriturit dhe numri i tyre nuk është i vogël. Një sondazh i YourGov, realizuar tek 2 mijë persona të rritur, doli në përfundimin se 40 për qind e tyre kishin frikë të lëviznin nëpër shtëpi në errësirë. 1 …

Read More »

Mbani larg syzet, ja receta që përmirëson shikimin 97%

Shkenca dhe teknologjia janë zhvilluar mahnitshëm në dekadat e fundit, e veçanërisht në fushën e shikimit. Syzet dhe lentet të cilat përdoren për ta përmirësuar shikimin, janë tejet të avancuara, por ato vetëm sa e ‘mashtrojnë’ syrin dhe asnjëherë nuk e zgjidhin problemin. Por, fatmirësisht ekspertët shëndetësorë kanë gjetur një zgjidhje efektive. Receta në fjalë ju …

Read More »

Keni ftohtë vazhdimisht? Ja disa arsye pse ju ndodh

Gjatë ditëve të dimrit, të gjithë ne kemi ftohtë herë pas here. Megjithatë, nëse ndodh që nuk mund të ngroheni, as në temperaturë normale, ka mundësi që vuani nga disa probleme. Ju sjellim disa nga shkaqet që krijojnë ndjenjën e vazhdueshme të të ftohtit tek ju. Flini pak Gjumi i …

Read More »
// Edit your activity's layout XML file to include a // RelativeLayout to contain the AdView: ... // In your activity's onCreate function, construct the AdView, // add to the container view and load the ad: private AdView adView; @Override public void onCreate(Bundle savedInstanceState) { super.onCreate(savedInstanceState); ... RelativeLayout adViewContainer = (RelativeLayout) findViewById(R.id.adViewContainer); adView = new AdView(this, "938290939641711_938305336306938", AdSize.BANNER_320_50); adViewContainer.addView(adView); adView.loadAd(); }