Download Free FREE High-quality Joomla! Designs • Premium Joomla 3 Templates BIGtheme.net
Home / 2016 / December / 11

Daily Archives: December 11, 2016

Receta ruse që heq qimet përgjithmonë nga fytyra

  Receta e lashtë ruse për heqjen e përhershme të qimeve është pikërisht ajo që ju nevojitet. Kjo është një përzierje e cila jo vetëm heq qimet e fytyrës, por edhe zbut lëkurën, duke e bërë atë të shëndetshme dhe me shkëlqim. Përbërësit e përzierjes janë të mbushura me vitamina, …

Read More »

8 pastrues për trupin të bëra në shtëpi

Jemi mësuar të shpenzojmë shumë të mëdha parash për tu kujdesur për trupin tonë, por harrojnë që me pak produkte dhe pak para mund të bëjnë vetë pastruesit tanë, madje dhe më cilësore. 1-Skrub për trupin me kivi Për përgatitjen e këtij skrubi, i cili ka veti luftuese kundër celulitit …

Read More »

Studim: Mos gënjeni shpesh, i bën keq vetes

Sipas një studimi amerikan, duke thënë shpesh gënjeshtra, mund t’i shkaktoni një gjendje tensioni dhe ankthi shëndetit. Duke qenë të sinqertë, favorizoni një mirëqenie psiko-fizike Personat që thonë të vërtetën, përveçse janë në paqe me ndërgjegjen e tyre, kanë gjasa të gëzojnë një shëndet të mirë si nga ana psikologjike, …

Read More »

Ushqimet e preferuara për dimër

Dimri është stina kur më së shumti konsumohet ushqimet kalorike dhe jo të shëndetshme për organizmin. Kjo për shkak të mungesës së pemëve dhe perimeve të freskëta në kopshte. Por, mjekët rekomandojnë që edhe gjatë dimrit të konsumohen ushqime të cilat janë të shëndetshme dhe gjinden për tu blerë në …

Read More »

Optimizmi ndikon në jetëgjatësinë e femrave

Më në fund është dëshmuar se në përgjithësi femrat të cilat besojnë se gjërat e mira do të ndodhin, ato do të jetojnë më gjatë. Të paktën kështu thotë hulumtimi i ri i cili e ka konfirmuar fuqinë e mendimit pozitiv. “Ky studim tregon se optimizmi ndërlidhet me një rrezik …

Read More »
// Edit your activity's layout XML file to include a // RelativeLayout to contain the AdView: ... // In your activity's onCreate function, construct the AdView, // add to the container view and load the ad: private AdView adView; @Override public void onCreate(Bundle savedInstanceState) { super.onCreate(savedInstanceState); ... RelativeLayout adViewContainer = (RelativeLayout) findViewById(R.id.adViewContainer); adView = new AdView(this, "938290939641711_938305336306938", AdSize.BANNER_320_50); adViewContainer.addView(adView); adView.loadAd(); }