Download Free FREE High-quality Joomla! Designs • Premium Joomla 3 Templates BIGtheme.net
Home / 2016 / December / 10

Daily Archives: December 10, 2016

Ngjyrat që zhduken kur i shikoni pandërprerë (Foto)

Gjithmonë është interesante kur luajmë me sytë dhe trurin me anën e iluzioneve. Ky është një iluzion shumë i vjetër, por ndoshta ende nuk e njihni. Nëse shikoni fotografinë mjaft gjatë, ngjyrat në të fillojnë të zbehen dhe pas një kohe zhduken. Ajo që duhet të bëni është të shikoni …

Read More »

Cili oriz është më i mirë për organizmin tonë

Sot orizi konsiderohet si një nga kulturat më të vjetra të kultivuara, ndërsa pas grurit është ndër drithërat e përhapura më së shumti. Pasi që ka efekt shumë të mirë në enët e gjakut, konsumimi i orizit mund të na ndihmojë në një varg vështirësish siç janë qarkullimi i gjakut, …

Read More »

Aleatët natyror të metabolizmit

Uji dhe toka, sipas mjekësisë tradicionale kineze, janë elementët e domosdoshëm për shndërrimin dimëror të organizmit: kjo traditë e vjetër kulturore thekson për shembull se i ftohti i than indet e trupit të njeriut njësoj siç ndodh me natyrën dhe tokën, bimët, pemët që zhvishen nga gjethet, borën që mbulon …

Read More »

Ju petëzohen thonjtë? Keni mungesa të këtij minerali

Nëse për thonjtë e petëzuar fajësoni produktet kozmetike, xhelin apo manikyrin ka ardhur moemnti të mësoni shkakun e vërtetë që fshihet pas këtij problemi. Thonjtë e petëzuar janë një shenjë që trupi po ju jep në momentin kur nivelet e manganit bien ndjeshëm. Mangani është një mineral thelbësor që luan …

Read More »

Çfarë ndodh nëse vendosni hudhër në vesh

Infeksionet në vesh janë ndër problemet më të zakonshme që hasen mes të gjitha moshave. Hudhra është një alternativë shumë e mirë që mund të zëvendësojë lehtësisht ilaçet. Ajo përmban alicinë, një përbërës shumë aktiv me veti anti-bakteriale. Vetë alicina përbëhet nga kompozantë aromatikë me veti anti-septike dhe anti-inflamatore, të …

Read More »

Ja cilat janë vlerat ushqyese të mandarinës

Mandarinat janë agjentë të pastrimit të gjakut dhe përdoren gjerësisht si pastrues, pasi ato janë të njohura se ndihmojnë në nxjerrjen e substancave toksike dhe të padëshirueshme nga trupi, të tilla si acidi i urinës, kripërat shtesë, ndotësit dhe ujë. Po kështu prania e kalciumit, kaliumit dhe hekurit në mandarinë, …

Read More »
// Edit your activity's layout XML file to include a // RelativeLayout to contain the AdView: ... // In your activity's onCreate function, construct the AdView, // add to the container view and load the ad: private AdView adView; @Override public void onCreate(Bundle savedInstanceState) { super.onCreate(savedInstanceState); ... RelativeLayout adViewContainer = (RelativeLayout) findViewById(R.id.adViewContainer); adView = new AdView(this, "938290939641711_938305336306938", AdSize.BANNER_320_50); adViewContainer.addView(adView); adView.loadAd(); }