Download Free FREE High-quality Joomla! Designs • Premium Joomla 3 Templates BIGtheme.net
Home / 2016 / December / 09

Daily Archives: December 9, 2016

Probleme me perimetrin e kofshëve? Ja zgjidhja

Problemi më i madh i femrave sidomos në sezonin e plazhit, është forma e trupit të tyre. Shumë prej tyre ankohen për peshën apo formën e çuditshme që marrin pasi shtojnë në peshë. Nëse keni probleme më yndyrën e cila ju akumulohet rreth zonës së vitheve dhe kofsheve, ja ushqimet …

Read More »

Një pompe e tillë zëvëndoson shtatë (VIDEO)

Nuk keni shumë kohë në dispozicion por keni nevojë të ushtroheni, atëhërë ndiqeni videon sepse këto pompa shkurtojnë kohën dhe shtojnë efektin në muskuj. Tani pakkush ka kohë për ushtrime, ndërkaq ushtrimet na janë të nevojshme më shumë se kurrë më parë, transmeton Telegrafi. Prandaj bëni këto pompa, sipas instruksioneve …

Read More »

Pesë rregullat themelore të bukurisë

Të gjithë duam të jemi të bukur, të bukur në atë që na karakterizon, por për të qënë të tillë duhet të kujdesemi për disa zakone të cilat përcaktojnë bukurinë tonë. 1.GJUMI Mjafton ta lësh pak pas dore për të kuptuar sesa i rëndësishëm është ai. Rrathët e zinj të …

Read More »

Probleme lythat? Ja zgjidhja më efikase (VIDEO)

Lythat janë rritje të lëkurës të shkaktuara nga një infeksion viral specifikisht nga virusi HPV (human papilloma virus). Lythat janë ngjitëse dhe mund të përhapen shpejt nga kontakti që pëson me një objekt që është infektuar nga personi me lytha. Zakonisht ky virus i nxit këto lytha të përhapura në …

Read More »

9 arsye përse duhet të vrapojmë

Grekët e lashtë dikur thonin: “Nëse doni të jeni të fortë, vraponi. Nëse doni të jeni të bukur, vraponi. Nëse doni të jeni të zgjuar, vraponi”. Ja 9 arsye bindëse pse duhet ta bëni vrapin pjesë të rutinës tuaj: 1- Vrapi ju forcon zemrës, rrit numrin e kapilarëve dhe qelizave …

Read More »

Ekspertët: Kufjet pa tel po rrezikojnë shëndetin e njerëzve

Apple ka zëvendësuar kufjet e zakonshme me tel me ato me wireless në shpikjen e saj më të fundit: iPhone 7. Të ashtuquajturat AirPods kanë zgjuar shumë interes tek njerëzit, ato janë të cilësisë së lartë, rezistente ndaj ujit, të lehta për t’u mbajtur dhe nuk kanë nevojë për tela. …

Read More »

Për një jetë të shëndetshme konsumoni kos, ja dobitë

Hulumtuesit në Shkollën e Shëndetit Publik të Harvardit kanë grupuar rezultatet e tyre studimeve që kanë pasur për bazë historinë mjekësore dhe jetësore të rreth 200.000 profesionistëve të kujdesit shëndetësor dhe të operatorëve të cilët nuk vuanin nga sëmundje të zemrës, diabeti apo kanceri. Ndjekja e tyre në vazhdim tregoi …

Read More »

Vuani nga pagjumësia? Largoni urgjent kompjuterin dhe celularin

Edhe pse teknologjia e përparuar na lehtëson jetën, ana e errët e saj është se ndikonnegativisht në shëndetin mendor. Në fakt, qasja e shpeshtë në internet shkakton pagjumësinë, dhe sipas shkencëtarëve mund të ndikojë edhe në shfaqjen e depresionit dhe stresit të shtuar. Nëse keni probleme me gjumin, krejt çfarë …

Read More »
// Edit your activity's layout XML file to include a // RelativeLayout to contain the AdView: ... // In your activity's onCreate function, construct the AdView, // add to the container view and load the ad: private AdView adView; @Override public void onCreate(Bundle savedInstanceState) { super.onCreate(savedInstanceState); ... RelativeLayout adViewContainer = (RelativeLayout) findViewById(R.id.adViewContainer); adView = new AdView(this, "938290939641711_938305336306938", AdSize.BANNER_320_50); adViewContainer.addView(adView); adView.loadAd(); }