Download Free FREE High-quality Joomla! Designs • Premium Joomla 3 Templates BIGtheme.net
Home / 2016 / December / 07

Daily Archives: December 7, 2016

Problemet shëndetësore që tregojnë thonjtë tuaj

Thonjtë mund të na japin informacion të rëndësishëm për shëndetin e përgjithshëm. Shpesh anomalitë që shfaqen në thonj kanë si shkak sëmundje të lëkurës apo infeksionet e ndryshme. Thonjtë e bardhë Kryesisht thonjtë e bardhë janë tregues i problemeve me mëlçinë, ndoshta hepatit. Nëse edhe gishtat nuk duken mirë, ky …

Read More »

Kujdes! ja sa të rrezikshme janë produktet e pastrimit

Një studim norvegjez ka dalë në përfundimin se njerëzit që përdorin produktet shtëpiake të pastrimit janë më të rrezikuar të preken nga sëmundja pulmonare obstruktive kronike, që përfshin sëmundje kronike si bronkitin dhe emfizemën. Gjatë studimit u analizuan të dhënat e 5 mijë femrave për një periudhë 20 vjeçare. Nga …

Read More »

20 fakte të pabesueshme për trupin e njeriut

Shkencëtarët kanë pranuar se trupi i njeriut nuk mundet të deshifrohet plotësisht për shkak të kompleksitetit të tij. Procese të panumërta ndodhin brenda trupit të njeriut pa u kuptuar dhe ndjerë duke e bërë këtë të fundit një strukturë të pabesueshme. Për më shumë prova , më poshtë janë renditur …

Read More »

Mjekët “Prindër mbani fëmijët larg baterive të vogla!”

Ekspertët e mjekësisë kanë paralajmëruar sërish për një objekt i cili është shumë i rrezikshëm për fëmijët në shtëpi. Bëhet fjalë për rreziqet që shkaktohen nga gëlltitja e baterive të vogla te fëmijët. Përveç mbytjes së fëmijëve, gëlltitja e baterive mund të shkaktojë edhe djegie të mureve të brëndshme të …

Read More »

Xhenxhefili, erëza që eleminon dhimbjet e barkut

Erëza djegëse, xhenxhefili, qetëson sistemin tretës, që ndihmon në tretjen e ushqimit, duke lehtësuar kështu dhimbjet e stomakut. Kjo erëz mund të jetë sidomos e dobishme për gratë që janë në muajt e parë të shtatzënisë, pasi largon të përzierat. Ajo ndihmon për të normalizuar funksionet e zorrëve dhe stomakut, …

Read More »

Receta 5000-vjeçare që kuron sëmundje

Kjo recetë u zbulua nga komisioni i ALECSO-s, i Kombeve të Bashkuara në Ausev, në vitin 1972. E përkthyer pothuajse në të gjitha gjuhët e botës, ekzistenca e saj daton 4000-5000 vjet para erës sonë. Uthulla e hudhrës ndihmon në mbajtjen larg të arteriosklerozës dhe sëmundjeve të tjera kardiovaskulare. Ajo …

Read More »

Ushqimet më të mira për forcimin e kockave

Sipas specialistëve, pavarësisht moshës që mund të keni ju mund të mbroni kockat tuaja duke u ushqyer mirë, duke bërë ushtrime dhe qëndruar larg cigares. Ndërkohë që trupi dhe hormonet tuaja ndryshojnë, ju duhet të konsumoni këto ushqime për të mbrojtur eshtrat. Brokoli është më mirë të konsumohet i freskët …

Read More »

Studim/ Ja në cilën moshë fillon plakja – Lajme Shqip

Ftohja dhe gripi shpesh lidhen me stresin, lodhjen, depresionin dhe ndryshimet e mëdha të temperaturës. Shenjat kryesore janë: temperatura, dhimbja e muskujve dhe dobësia trupore, rrjedhje sekrecionesh nga hunda, kolla dhe fyti i acaruar. Për shërimin e sëmundjeve infektive mund të përdorni hudhrën (Allium Sativum). Është antibakteriale dhe antimikotike, pra …

Read More »
// Edit your activity's layout XML file to include a // RelativeLayout to contain the AdView: ... // In your activity's onCreate function, construct the AdView, // add to the container view and load the ad: private AdView adView; @Override public void onCreate(Bundle savedInstanceState) { super.onCreate(savedInstanceState); ... RelativeLayout adViewContainer = (RelativeLayout) findViewById(R.id.adViewContainer); adView = new AdView(this, "938290939641711_938305336306938", AdSize.BANNER_320_50); adViewContainer.addView(adView); adView.loadAd(); }