Download Free FREE High-quality Joomla! Designs • Premium Joomla 3 Templates BIGtheme.net
Home / 2016 / December / 05

Daily Archives: December 5, 2016

5 mënyra për të mbrojtur sytë tuaj

Më poshtë jepen disa mite që kemi qenë duke i marrë si të vërteta gjithë këtë kohë dhe se si mund t’i mbajnë sytë të shëndetshëm. Mit: Të praktikosh ushtrime për sytë vonon kërkesën për syze. Fakt: Ushtrimet nuk përmirësojnë dhe ruajnë shikimin, si dhe nuk vonojnë kërkesën për syze. …

Read More »

Eliminoni lëkurën e errët nga trupi për 20 minuta

roblemet e ndryshme shëndetësore mund të kontribuojnë në shfaqjen e njollave të errëta. Diabetikët, njerëzit mbipeshë, pacientët e të diagnostikuar me kancer si dhe pacientët që i nënshtrohen terapive hormonale, janë disa nga grupet më tërrezikuar për të pasur lëkurë të errët në disa zona të trupit. Ilaçet natyrore janë …

Read More »

Shëroni të çarat në thunder me këto metoda

Më poshtë jepen disa kura shtëpiake se si mund të shëroni të çarat në thundër: Mjalti Kjo është edhe mënyra më e thjeshtë. Thjesht mjafton të përzieni një filxhan me mjaltë në një legen të mbushur përgjysmë me ujë të ngrohtë. Zhytini këmbët tuaja në ujë për të paktën 20 …

Read More »

11 truke për t’i bërë gjërat të duken si të reja

Në përditshmërinë tonë janë disa ngjarje që sado të vogla të jenë, janë të afta të prishin gjithë ditën tonë. Ne kemi mbledhur 11 truke që me siguri që do t’ju hyjnë në punë. Largoni erën e keqe nga rrobat Nëse nuk keni kohë për të larë bluzën tuaj të …

Read More »

3 kura për të shëruar plagët në gojë

Keto plagë krijohen në pjesën e butë të indit të gojës, kryesisht në pjesën e brendshme të buzëve, faqeve dhe pjesët anësore të gjuhës. Këto plagë janë kryesisht të bardha dhe të rrumbullakëta dhe rrethohen nga një pjesë si unazë e kuqe përreth. Zakonisht kërkojnë 1 deri në 2 javë deri …

Read More »

5 arsyet përse po ju krijohen rrudha në moshë të re

Ndonjëherë jo vetëm kalimi i moshës është përgjegjës për formimin e këtyre rrudhave dhe ndonjëherë nuk është as shkaku kryesor. Teksa gjenetika dhe koha bëjnë punën e vetë, ekzistojnë edhe shumë faktorë të tjerë të cilëve nuk jeni duke i kushtuar shumë vëmendje. Ja cilat janë 5 arsyet më kryesore. …

Read More »

Skuqja e lëkurës, shenjat dhe ç’duhet të kemi parasysh

Rozacea është një sëmundje kronike, relativisht e shpeshtë e lëkurës që karakterizohet nga skuqje të fytyrës me ose pa puçra të vogla të kuqe. Shkaqet e sëmundjes janë ende të panjohura. Shenjat kryesore të sëmundjes janë: Skuqje e fytyrës e lokalizuar kryesisht në pjesën qendrore të saj. Enët e vogla …

Read More »

Receta për të eleminuar fryerjen e barkut

Fryrja e barkut është një nga fenomenet më shqetësuese pas një vakti të mirë. Për të eleminuar fryerjen e barkut mund të konsumoni një recetë të thjeshtë natyrale. Për përgatitjen e kësaj recete ju duhen këto perbërës. 1 finok, 1/2 molle jeshile, 1/2 kastravec Pak pluhur xhenxhenfili Të gjithë këto …

Read More »

Ja çfarë do të thotë ngjyra e urinës për shëndetin tuaj

Ngjyra e urinës mund të jetë një tregues shumë i mirë për problemet shëndetësore. Aroma, densiteti dhe ngjyra janë shenja që tregojnë për shëndetin dhe mënyrën e jetesës. Ata ndryshojnë në varësi që ushqimeve që konsumoni dhe sëmundjeve që mund të keni. Më poshtë jepet një tabelë që shpjegon shëndetin …

Read More »
// Edit your activity's layout XML file to include a // RelativeLayout to contain the AdView: ... // In your activity's onCreate function, construct the AdView, // add to the container view and load the ad: private AdView adView; @Override public void onCreate(Bundle savedInstanceState) { super.onCreate(savedInstanceState); ... RelativeLayout adViewContainer = (RelativeLayout) findViewById(R.id.adViewContainer); adView = new AdView(this, "938290939641711_938305336306938", AdSize.BANNER_320_50); adViewContainer.addView(adView); adView.loadAd(); }