Download Free FREE High-quality Joomla! Designs • Premium Joomla 3 Templates BIGtheme.net
Home / 2016 / December / 04

Daily Archives: December 4, 2016

“Pikat e qumështit”, çfarë janë dhe si t’i trajtoni

syte10

    Kjo gjendje e lëkurës është e njohur ndryshe me termin “pikat e qumështit” dhe faktori kryesor i krijimit të tyre është keratina e bllokuar nën lëkurë. Kjo gjendje e lëkurës është shumë e vështirë për t’u hequr dhe mund të shfaqet edhe tek foshnjet gjithashtu. Faktorët kryesorë që …

Read More »

Ja si të përgatisni deodorant me produkte natyrale

deo

Ju paraqesim një mënyrë se si të përgatisni deodorant në kushte shtëpie, duke përdorur vetëm produkte natyrale. Kjo recetë është e thjeshtë, e lehtë në përdorim dhe mbi të gjitha mund të shtonivajra esencial sipas dëshirës për aromën e dëshiruar. Përbërësit: 6-8 lugë vaj kokosi ¼ gotë me sodë buke …

Read More »

Eliminoni qimet e fytyrës me këtë recetë

fytyre4

Miliona gra në të gjithë botën kanë probleme më qimet e fytyrës, mbi të gjitha në pjesën e sipërme të buzës. Kjo recetë është shumë efektive dhe e sigurt në përdorim. Femrat në lindjen e mesme kanë shekuj që e përdorin. Përbërësit janë të mbushur me vitamina dhe antioksidues, që …

Read More »

Këshilla të thjeshta për të pasur forma perfekte trupore

gjoks1

Për një femër bukuria është pushteti më i rëndësishëm që mund të kenë. Dhe në ditët e sotme ka shumë mënyra se si të ruajnë bukurinë pavarsisht moshës. Zakonisht gjëja më e dukshme është gjoksi. Nëse nuk jeni të kënaqur nga pamja e gjoksit tuaj, lexoni këto dy këshilla që …

Read More »

3 mënyra për të hequr plagët e shkaktuara nga brisku

brisku

Puçrrat që krijohen pas rruajtjes janë gjithmonë të mërzitshme dhe shumë irrituese. Ato ndodhin kur pas rruajtjes qimet fillojnë të rriten nën lëkurë. Në disa raste ato mund të infektohen dhe të shkaktojnë dhimbje të shumta.Metoda 1: Aspirina Përbërësit : Aspirinë – 2 lugë gjelle Ujë i vakët – 1 …

Read More »

5 lëvizje për një lëkurë të hidratuar

stresi33

  Stresi, ndotja e ritmi i jetës moderne, lënë gjithnjë e më shumë gjurmë në lëkurë. Çdo ditë dhe më tepër, lëkura venitet, asfiksohet dhe humbet freskinë e saj, pasi qelizat kanë mungesa oksigjeni dhe elementësh ushqyes. Për të minimizuar këtë efekt, ndiqni 5 këshillat e mëposhtme. HIDRATONI AMBIENTIN Ngrohësit …

Read More »

Eleminoni aknet dhe poret më këto mënyra natyrale

pore1

Aknet dhe poret e hapura janë disa probleme të cilat i vuajnë një pjesë shumë e madhe e femrave në botë. Ato shkaktohen si pasojë e një sërë faktorësh si përdorimi i produkteve kozmetike të papërshtatshme, ngacmimi i fytyrës kur ju dalin puçrra, stresi apo lloji delikat i lëkurës. Është …

Read More »

Disa metoda natyrale për ndaljen e dhimbjes së dhëmbit

dhembi6

  Keni dhimbje dhëmbi por e keni të pamundur të ikni tek dentisti? Ne ju njohim me disa metoda natyrale me atë të cilave ju mund të shëroni dhimbjen e dhemballës përkohësisht. Hudhra Ka veti antibakteriale që ndihmon në zbutjen e dhimbjes së dhëmbit. Shtypeni atë dhe vendoseni në dhëmbin …

Read More »