Download Free FREE High-quality Joomla! Designs • Premium Joomla 3 Templates BIGtheme.net
Home / 2016 / December / 03

Daily Archives: December 3, 2016

Depresioni është pasojë e dëmtimit të trurit

Kur mjekët trajtojnë dëmtimet në tru, ata kryesisht vëmendjen e kanë tek traumat fizike dhe problemet mentale, por hulumtimet e reja kanë treguar përqindje të lartë të rasteve të depresionit gjatë vitit të parë pas lëndimit të trurit. Dëmtimet e trurit mund të sjellin deri tek paaftësia fizike si dhe …

Read More »

Mineralet në ushqime, cilat ju duhen dhe cilat janë të rrezikshme

Mineralet janë elementë të rëndësishëm në funksionimin e trupit të njeriut. Organizmit tonë i duhen domosdoshmërisht sasi ditore të caktuara mineralesh për të pasur një zhvillim normal. Elementët që hyjnë në përbërjen e lëndëve minerale që kanë perimet janë, kalcium, magnez, hekur, fosfor. Treshja, kalcium, fosfor e magnez përbëjnë bazën …

Read More »

Probleme me enjtjen e këmbëve? Ja cilat mund të jenë shkaqet

Ënjtja e këmbëve për shkak të të ulurit të gjatë ose qëndrimit në këmbë ndikon negativisht mbi kualitetin e jetës së njerëzve. Këmbët, veçanërisht kyçet, janë pjesë e trupit ku më shpesh mund të vërehen ënjtje (edem). Shenjat e para janë ndenja e parehatshme te këpucët dhe shtrëngim. Në disa …

Read More »

Ja regjimi i duhur ushqimor për trupat në formën e dardhës

Trupat “dardhe” jane te shendoshe ne zonen poshte mesit, ato depozitojne dhjam rreth vitheve dhe kofsheve. Sfida me e madhe per kete tip? Renia ne peshe. Kur ne ulim kalorite trupi eshte I predispozuar te djege fillimisht dhjam nga zona rreth barkut. Kjo gje eshte shume positive per personat qe …

Read More »

Horoskopi ditor, e diel 4 dhjetor 2016

Ky është horoskopi për ditën e diel, 4 dhjetor 2016 që Noa.al sjell për ju. Njihuni me parashikimin për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do ecë dita për të lindurit e çdo shenje. Dashi Ditët e para të dhjetorit mund të kenë qenë mjaft të komplikuara. Dikush mund të ketë …

Read More »

Gati sa nuk ma mori burrin shoqja ime!

U njohëm rastësisht në Mensën e Studentëve në Prishtinë. Nuk ishte ndonjë njohjeje romantike, por kjo ishte e vërteta jonë… Për mua qe dashuri në shikim të parë dhe nga ai moment e kuptova se ai për mua ishte i duhuri, i imi. Mirëpo, për pak të ma merrte ime …

Read More »
// Edit your activity's layout XML file to include a // RelativeLayout to contain the AdView: ... // In your activity's onCreate function, construct the AdView, // add to the container view and load the ad: private AdView adView; @Override public void onCreate(Bundle savedInstanceState) { super.onCreate(savedInstanceState); ... RelativeLayout adViewContainer = (RelativeLayout) findViewById(R.id.adViewContainer); adView = new AdView(this, "938290939641711_938305336306938", AdSize.BANNER_320_50); adViewContainer.addView(adView); adView.loadAd(); }