Download Free FREE High-quality Joomla! Designs • Premium Joomla 3 Templates BIGtheme.net
Home / 2016 / December / 02

Daily Archives: December 2, 2016

A është e dëmshme kërcitja e gishtave?

Kërcitja e gishtave është një zakon i shumë njerëzvë, herë si një metodë antistres e herë si një zakon i ngelur prej vitesh. Por çfarë ndodh kur ne kërcasim gishtërinjtë? Sipas profesorit Robert Boutin ajo që është parë në eko gjatë kohës kur kërcasim gishtërinjtë, ishte si një fishekzjarr që …

Read More »

Ja si të shërojmë kavitetin e dhëmbëve me 5 hapa

Prishja e dhëmbëve shkaktohet nga aktiviteti i baktereve që dëmtojnë smaltin. Sipas një studimi të fundit të publikuar nga “British Medical Journal”, kavitetet mund të parandalohen me një ndryshim të dietës. Studimi ekzaminoi 62 fëmijë me kavitete në dhëmbë, të ndarë në 3 grupe. Grupi 1 konsumoi një dietë standarde …

Read More »

Këto ushqime mund t’i hani edhe pasi t’u ketë skaduar afati

Dan Cluderay, pronari i një biznesi i cili shet ushqime të lira, për të përditshmen britanike “The Independent” tha se disa prej ushqimeve që mund t’i ketë mbaruar afati i skadimit nuk është e nevojshme që të hidhen. Ai ka përmendur disa nga produktet ushqimore, të cilat mund të konsumohen …

Read More »

Ja si mund të riktheni zërin e ngjirur në mënyra natyrale

Për të trajtuar një zë të ngjirur, mund të përdorni trajtime natyrale që japin efekt në një kohë shumë të shkurtër. Speci i kuq është një ndër përbërësit idealë për ngjirjen e zërit. Ai ndihmon në zbutjen e tytit të acaruar, zvogëlon dhimbjen, enjtjen dhe infeksionin e tij. Ju nevojiten: …

Read More »

Pastroni dhe zbukuroni fytyrën me patate dhe limon

Lëngu dhe tuli i patates janë një mënyrë e vjetër natyrale, e cila përdoret kryesisht për ta zbardhur dhe ndriçuar fytyrën, për të larguar njollat, për të përmirësuar shëndetin e lëkurës, për të ushqyer fytyrat që e kanë lëkurën yndyrore. Lëngu i patates dhe limoni përmbajnë shumë vitaminë C dhe …

Read More »

Si të parandalojmë yndyrnat në gjak?

Trigliceridet janë një nga pjesët përbërëse të yndyrnave dhe janë një burim i rëndësishëm energjie për organizmin e njeriut. Por, nëse ato janë mbi vlerat e lejuara bëhen shkaktare për shfaqjen e disa patologjive,sëmundjet koronare dhe arteriosklerozave. Ndër shkaktarët kryesorë të rritjes së nivelit të yndyrave në gjak është mënyra …

Read More »
// Edit your activity's layout XML file to include a // RelativeLayout to contain the AdView: ... // In your activity's onCreate function, construct the AdView, // add to the container view and load the ad: private AdView adView; @Override public void onCreate(Bundle savedInstanceState) { super.onCreate(savedInstanceState); ... RelativeLayout adViewContainer = (RelativeLayout) findViewById(R.id.adViewContainer); adView = new AdView(this, "938290939641711_938305336306938", AdSize.BANNER_320_50); adViewContainer.addView(adView); adView.loadAd(); }