Download Free FREE High-quality Joomla! Designs • Premium Joomla 3 Templates BIGtheme.net
Home / 2016 / December / 01

Daily Archives: December 1, 2016

Duar dhe këmbë të ftohta? Ja si ta zgjidhni këtë problem

Qarkullimi i dobët i gjakut njihet edhe si “vrasës i heshtur” dhe mund të shfaqet si pasojë e faktorëve të ndryshëm, përfshirë edhe aktivitetin e dobët fizik, hipertensionin, diabetin, pirjen e duhanit, abuzimin me drogat etj. Simptomat me kohën zhvillohen dhe është mirë t’i njihni ato me kohë. Nëse keni …

Read More »

Kurrë mos flini përmbys, ja pse

Shkrimet dhe këshillat e gjumit janë nga më të ndryshmet. Edhe për pozicionet po ashtu: si duhet t’i mbash flokët gjatë gjumit, cili është pozicioni më i mirë gjatë natës dhe çfarë thotë ai për ty etj., por nuk jemi fokusuar asnjëherë te ky pozicion. Pse nuk duhet të flesh …

Read More »

Femra, ky është ushtrimi për të pasme perfekte (Video)

Ushtrimet janë të thjeshta dhe japin rezultate të mëdha duke mos patur frikë nga krijimi i kofshëve muskuloze. “Cosmopolitan” ka publikuar një video përmes së cilës këshillon të gjitha femrat që duan të kenë vithe të përsosura, të ushtrohen. Lëvizjet duken mjaft të thjeshta, ndaj vajza, mos ngurroni, sepse ushtrimet …

Read More »

Këto janë arsyet pse duhet të hani limon

Limonët përmbajnë shumë përfitime shëndetësore në lëngun e tyre, lëkurën dhe tulin. Ky frut ofron një numër përbërësish duke përfshirë flavonoidet, limonoidet dhe polifenolet. Por, përderisa disa nga përfitimet e këtij fruti – si prezenca e lartë e vitaminës C – njihen mirë, të tjerat duhet të hulumtohen ende. Këto …

Read More »

Vuani nga veshkat, ja kura që ju duhet

Veshkat janë një nga organet më të rëndësishme të trupit tuaj. Kjo, për shkak të funksioneve të tyre të shumta si, balancimin e ujit në trup, të përbërësve kimikë në gjak, eleminimin e toksinave si dhe prodhimin e disa hormoneve. Për fat të keq, këto funksione jetike të veshkave pengohen …

Read More »

Zgjoheni me këmbë dhe duar të fryra? Ja pse ju ndodh kjo

Ekzistojnë dy mënyra që të zgjoheni në mëngjes, i freskët dhe plot energji, por i irrituar me dhembjen në duar dhe këmbë. Kjo ju ndodh për shumë arsye. Ja si t’i zgjidhni lehtë këto vështirësi, transmeton “Telegrafi”. Shkaktarët e fryrjes: Dehidrimi Shumica e njerëzve në botë vuan nga ky problem, …

Read More »
// Edit your activity's layout XML file to include a // RelativeLayout to contain the AdView: ... // In your activity's onCreate function, construct the AdView, // add to the container view and load the ad: private AdView adView; @Override public void onCreate(Bundle savedInstanceState) { super.onCreate(savedInstanceState); ... RelativeLayout adViewContainer = (RelativeLayout) findViewById(R.id.adViewContainer); adView = new AdView(this, "938290939641711_938305336306938", AdSize.BANNER_320_50); adViewContainer.addView(adView); adView.loadAd(); }