Download Free FREE High-quality Joomla! Designs • Premium Joomla 3 Templates BIGtheme.net
Home / 2016 / December (page 5)

Monthly Archives: December 2016

Pije e përkryer për detoksifikim pas festave

  Nëse doni të filloni sukses vitin 2017 me detoksifiim, është e rëndësishme që të ndryshoni fillimin e ditës dhe të merrni një përbërës të ri sekret. Nëse me të vërtetë doni që të pastroni organizmin, shkencëtarët sugjerojnë që ju të bëni këtë duke shtuar një ujë përbërës, që do …

Read More »

8 ushqime që heqin rrudhat

Pasi që bukuria vjen nga brenda, konsumoni ushqime të cilat përmbajnë kolagjen dhe në këtë mënyrë zvogëloni rrudhat tuaja. Kolagjeni është proteina e cila luan rol kyç në pamjen e lëkurës sonë dhe është përgjegjës për pamje rinore dhe lëkurë të ngrehur. Me kalimin e viteve koncentrimi i tij zvogëlohet, …

Read More »

Këto dy ushqime heqin dhimbjen e kokës

Pritini bananet në copa të holla, qitni ato në një fetë bukë gruri dhe hani ngadalë, duke pirë një filxhan çaj kamomil. Po ju dhemb koka, jeni të lodhur, të shpërqëndruar? Hapeni një banane, priteni në copa të holla, qiteni në një fetë bukë gruri dhe hajeni ngadalë, duke pirë …

Read More »

Copëza pule (Chicken Nuggets) të përgatitura në shtëpi

Kjo recetë ju tregon se si të përgatitni copëza pule (Chicken Nuggets) vetë në shtëpi – duke evituar kështu rrezikun nga të ngrënit ‘Chicken Nuggets’ të pashëndetshme dhe që nuk u dihet prejardhja e saktë e mishit. Koha totale e përgatitjes: 15 minuta Sasia: për 2 deri 4 persona Përbërësit: 1 enë …

Read More »

900 dollarë bakshish për kamerieren shtatzënë

Një kameriereje të një restoranti në Arizona, i ka shkuar dita shumë bukur pasi mori 900 dollarë bakshish. Sarah Clark është në muajin e nëntë të shtatzënisë dhe bakshishi prej 900 dollarë është si një dhuratë e ardhur nga qielli. Ajo ka thënë për CNN: “Ti dëgjon histori të tilla …

Read More »

Fëmijët bëjnë beatbox baraz me baballarët e tyre

Baballarët që bëjnë beatbox, zakonisht kanë dëshirë që këtë “talent” ta përcjellin edhe tek fëmijët e tyre. Se sa janë në gjendje të arrijnë fëmijët të “trashëgojnë talentin”, varet plotësisht se sa punojnë në këtë aspekt. Në videot që do të shihni më poshtë, nuk mungon mundi i këtyre bebeve …

Read More »

Kështu eliminoni aromën e hudhrës dhe qepës

Shpesh herë, shumica nga ne rezervohen nga konsumimi i hudhrave ose qepëve duke menduar në aromën e pakëndshmë që ato na e lënë pas për një kohë të gjatë. Më poshtë janë disa mënyra se si mund ti konsumojmë këto produkte shumë të shëndetshmë dhe më pas të eliminojmë erën …

Read More »
// Edit your activity's layout XML file to include a // RelativeLayout to contain the AdView: ... // In your activity's onCreate function, construct the AdView, // add to the container view and load the ad: private AdView adView; @Override public void onCreate(Bundle savedInstanceState) { super.onCreate(savedInstanceState); ... RelativeLayout adViewContainer = (RelativeLayout) findViewById(R.id.adViewContainer); adView = new AdView(this, "938290939641711_938305336306938", AdSize.BANNER_320_50); adViewContainer.addView(adView); adView.loadAd(); }