Download Free FREE High-quality Joomla! Designs • Premium Joomla 3 Templates BIGtheme.net
Home / 2016 / December (page 4)

Monthly Archives: December 2016

Shmangni dhimbjet e kyçeve duke konsumuar këto dhjetë ushqime

Arsyeja kryesore për dhimbjet e kyçeve është artriti, si rezultat i zhvendosjes së eshtrave, ose dëmtimit të muskujve, lupusit, leuçemisë, apo sëmundjes ‘fibromyalgia’. Megjithatë, dhimbjet mund të përmirësohen me medikamentet e duhura, dietë, mjekësi alternative dhe ushtrime. Edhe pse ka shumë ushqime që luftojnë dhimbjen si hudhra, shafran i Indisë …

Read More »

Eleminoni shenjat e akneve me këtë përzierje natyrale

Trajtimet që mund të përgatisni vetë në shtëpi janë shumë herë më të dobishme në trajtimin e shenjave që lënë aknet. Zgjidhja është ky ialç natyral bimor me majdanoz, i cili pastron thellësisht fytyrën. Majdanozi është i pasur me vitamina, minerale dhe ka veti rigjeneruese në lëkurë. Përbërësit: 2 lugë …

Read More »

Shëroni helmimin dhe diarrenë në vetëm 1 ditë

Në këtë artikull do t’ju njohim me recetën e patentuar për të kuruar diarrenë, helmimin, madje edhe apendisitin. Ky është ilaçi universal bimor, i cili pengon në mënyrë efektive bakteret patogjene, pavarësisht mutacioneve duke përfshirë edhe ato që mund të lindin pas disa vitesh. Përbërësit: 12 gr lëkurë të thatë …

Read More »

Studim: Ja pse gratë shtatzëna duhet të evitojnë produktet kozmetike! Si ndikojnë ato në instiktet e nënës!

Gratë shtatzëna duhet të shmangin përdorimin e produkteve të bukurisë, kanë konfirmuar së fundmi shkencëtarët. Përberesit kimikë BPS që gjenden në deodorant, të kuq buzësh dhe parfume, ndikojnë në shëndetin e fëmijës pas lindjes sipas sugjerimeve të studimit më të ri. Në një studim të eksperimentuar tek minjtë, shkencëtarët nga …

Read More »

Zhbllokoji hundët e fëmijëve me këto metoda natyrale.

Virozat e dimrit janë shumë të përhapura në këto kohë të ftohta dhe më së shumti këto viroza i vuajnë fëmijët e vegjël të cilët kanë vështirësi në frymëmarrje dhe në ushqyerje. Pikë së pari fëmijës jepini sa më shumë lëngje për të pirë, ndërsa si ushqim rekomandohen supërat. Vendosini …

Read More »

Kafja apo çaji: Cila është më e shëndetshme

Një kafe e nxehtë mund t’jua rritë nivelet e energjisë në mëngjes, përderisa një tas çaj mund t’ju relaksojë pas një dite me stres. Hulumtimet e fundit thonë se të dyja kanë efekte të mira shëndetësore, dhe nuk ka edhe shumë rëndësi se cilën e konsumoni, transmeton Telegrafi. Organizata Botërore …

Read More »
// Edit your activity's layout XML file to include a // RelativeLayout to contain the AdView: ... // In your activity's onCreate function, construct the AdView, // add to the container view and load the ad: private AdView adView; @Override public void onCreate(Bundle savedInstanceState) { super.onCreate(savedInstanceState); ... RelativeLayout adViewContainer = (RelativeLayout) findViewById(R.id.adViewContainer); adView = new AdView(this, "938290939641711_938305336306938", AdSize.BANNER_320_50); adViewContainer.addView(adView); adView.loadAd(); }