Download Free FREE High-quality Joomla! Designs • Premium Joomla 3 Templates BIGtheme.net
Home / 2016 / December (page 4)

Monthly Archives: December 2016

Shmangni dhimbjet e kyçeve duke konsumuar këto dhjetë ushqime

dhimbje15

Arsyeja kryesore për dhimbjet e kyçeve është artriti, si rezultat i zhvendosjes së eshtrave, ose dëmtimit të muskujve, lupusit, leuçemisë, apo sëmundjes ‘fibromyalgia’. Megjithatë, dhimbjet mund të përmirësohen me medikamentet e duhura, dietë, mjekësi alternative dhe ushtrime. Edhe pse ka shumë ushqime që luftojnë dhimbjen si hudhra, shafran i Indisë …

Read More »

Eleminoni shenjat e akneve me këtë përzierje natyrale

kne

Trajtimet që mund të përgatisni vetë në shtëpi janë shumë herë më të dobishme në trajtimin e shenjave që lënë aknet. Zgjidhja është ky ialç natyral bimor me majdanoz, i cili pastron thellësisht fytyrën. Majdanozi është i pasur me vitamina, minerale dhe ka veti rigjeneruese në lëkurë. Përbërësit: 2 lugë …

Read More »

Shëroni helmimin dhe diarrenë në vetëm 1 ditë

smure-1

Në këtë artikull do t’ju njohim me recetën e patentuar për të kuruar diarrenë, helmimin, madje edhe apendisitin. Ky është ilaçi universal bimor, i cili pengon në mënyrë efektive bakteret patogjene, pavarësisht mutacioneve duke përfshirë edhe ato që mund të lindin pas disa vitesh. Përbërësit: 12 gr lëkurë të thatë …

Read More »

Studim: Ja pse gratë shtatzëna duhet të evitojnë produktet kozmetike! Si ndikojnë ato në instiktet e nënës!

gruaja-shtazene

Gratë shtatzëna duhet të shmangin përdorimin e produkteve të bukurisë, kanë konfirmuar së fundmi shkencëtarët. Përberesit kimikë BPS që gjenden në deodorant, të kuq buzësh dhe parfume, ndikojnë në shëndetin e fëmijës pas lindjes sipas sugjerimeve të studimit më të ri. Në një studim të eksperimentuar tek minjtë, shkencëtarët nga …

Read More »

Zhbllokoji hundët e fëmijëve me këto metoda natyrale.

gripi-dhe-femijet-905x395

Virozat e dimrit janë shumë të përhapura në këto kohë të ftohta dhe më së shumti këto viroza i vuajnë fëmijët e vegjël të cilët kanë vështirësi në frymëmarrje dhe në ushqyerje. Pikë së pari fëmijës jepini sa më shumë lëngje për të pirë, ndërsa si ushqim rekomandohen supërat. Vendosini …

Read More »

Kafja apo çaji: Cila është më e shëndetshme

650x350_coffee_tea_mrsa-780x439

Një kafe e nxehtë mund t’jua rritë nivelet e energjisë në mëngjes, përderisa një tas çaj mund t’ju relaksojë pas një dite me stres. Hulumtimet e fundit thonë se të dyja kanë efekte të mira shëndetësore, dhe nuk ka edhe shumë rëndësi se cilën e konsumoni, transmeton Telegrafi. Organizata Botërore …

Read More »