Download Free FREE High-quality Joomla! Designs • Premium Joomla 3 Templates BIGtheme.net
Home / 2016 / December (page 3)

Monthly Archives: December 2016

Si t’i hiqni përgjithmonë qimet e fytyrës

Qimet e fytyrës janë një ndër problemet më irrituese dhe të bezdisshme për femrat. Lëkura e fytyrës është shumë delikate, dhe si e tillë heqja e qimeve të fytyrës është shumë e dhimbshme. Ky problem i bezdisshëm mund të zgjidhet me një depilim klasik. Por, pjesët e  ndjeshme të fytyrës …

Read More »

Rrathët e syve, 4 gjëra për të ditur si ti mbroni

Dikujt mund ti duket e çuditshme por rrathët e syve bëjnë diferencën në fytyrën e çdo femre, prezenca e tyre apo mungesa ndryshon vështrimin. Dikujt mund ti duket e çuditshme por rrathët e syve bëjnë diferencën në fytyrën e çdo femre, prezenca e tyre apo mungesa ndryshon vështrimin. Nëse rrathët …

Read More »

Si të merrni veten pas një nate feste

Ke festuar mbrëmë? Filloje ditën duke mësuar mbi mirëqenien. Ke nevojë për shumë hidratim, ideal për të luftuar dhimbjen e kokës, dezintoksikuar organizmin dhe të keni një lëkurë të shndritshme. Ja recetat e gjyshes për një ditë më pas, do të jesh e bukur dhe me shumë humor, transmeton TCH. …

Read More »

Dhimbjet e kockave, shkaqet dhe trajtimi

Origjina e dhimbjes mund të jetë e ndryshme, duke nisur që nga dhimbjet e zakonshme të kockave, deri te sëmundje të rënda si tumoret. Ky nuk duhet të jetë një rast për t’u alarmuar, por një ndërgjegjësim për t’iu drejtuar mjekut. Simptomat Simptomat e dhimbjes së kockave janë në thelb …

Read More »

Studim: Ja si të pastroni trupin me gjethe dafine

Dafina është një ndër bimët më të kërkuara në treg për shkak të vlerave ushqyese që ka në trupin e njeriut. Dafina ka një përdorim të gjërë në guzhinë dhe si medikament natyral por jo vetëm. Pasi lëngu që përfitohet nga zierja e gjetheve të dafinës ju ndihmon të pastroni …

Read More »

Lemza, çfarë e shkakton dhe si ta ndaloni?

Lemza shkaktohet nga një tkurrje e pavullnetshme e diafragmës, muskuli që ndan hapësirën e kraharorit nga ajo e barkut. Diafragma luan një rol të rëndësishëm në frymëmarrje. Çdo tkurrje e saj pasohet nga një mbyllje e papritur e kordave vokale, të cilat prodhojnë tingullin karakteristik gjatë lemzës. Shpesh lemza fillon …

Read More »

10 arsyet kryesore të stresit tek fëmijët

Përveç arsyeve të përditshme si vonesa për në shkollë apo humbja e një lodre, ata preken edhe nga ngjarje më madhore, të cilat jo domosdoshmërisht janë nëgative apo stresuese. Ja cilat janë disa prej tyre: Kur prindërit kanë probleme Zënka me një shok Testimet në shkollë Mendimi që të tjerët …

Read More »

Pastroni ushqimet nga pesticidet në këtë mënyrë të thjeshtë

Sipas Departamentit të Bujqësisë së SHBA-ve, 65% e artikujve të testuar reziltuan të jenë pozitiv për pesticide! Dhe kjo nuk është aspak e mirë. Ndër produktet që përmbajnë më shumë kimikate janë: pjeshkë, patate, mollë, selino, luleshtrydhe, tranguj, speca të ëmbël, bizele, domate, manaferrat ngjyrë vjollcë, spinaq, lakër jeshile, zarzavate …

Read More »

Lëngu natyral për të lehtësuar astmën

Astma është një sëmundje kronike e mushkërive që pengon frymëmarrjen normale dhe shoqërohet me shtimin e mukusit. Ka një zgjidhje lehtësuese për këtë sëmundje dhe për simptomat e saj, që mund të jetë, sipas mjekëve popullorë, kjo përzierje me bimë natyrale mjekësore. Të gjithë duhet të fillojnë ditën e tyre …

Read More »
// Edit your activity's layout XML file to include a // RelativeLayout to contain the AdView: ... // In your activity's onCreate function, construct the AdView, // add to the container view and load the ad: private AdView adView; @Override public void onCreate(Bundle savedInstanceState) { super.onCreate(savedInstanceState); ... RelativeLayout adViewContainer = (RelativeLayout) findViewById(R.id.adViewContainer); adView = new AdView(this, "938290939641711_938305336306938", AdSize.BANNER_320_50); adViewContainer.addView(adView); adView.loadAd(); }