Download Free FREE High-quality Joomla! Designs • Premium Joomla 3 Templates BIGtheme.net
Home / 2016 / December (page 143)

Monthly Archives: December 2016

Atë qe njerëzit e zgjuar nuk e thonë

Ka disa gjëra që nuk do të doje kurrë t’i thoje në punën tënde. Këto shprehje mbartin disa fuqi të veçanta: ato kanë aftësinë e çuditshme të të bëjnë të dukesh keq edhe kur fjalët që po thua janë të vërteta. Nuk mundesh t’i tërheqësh më mbrapsht këto fjalë pasi …

Read More »

Çfarë shihni në këtë foto? Testoni karakterin tuaj

Kjo pikturë flet shumë mbi personalitetin tuaj. E sygjeruar nga studiues dhe sociologë të ndryshëm, ju ftojmë t’i hidhni një sy dhe të zbuloni më shumë mbi karakterin tuaj. Nëse shikoni një shpërthim Kjo është një dëshmi se ju keni një imagjinatë të zhvilluar mirë dhe kjo ju ka ndihmuar …

Read More »

Kujdes me gripin gjatë shtatzënisë, ja çka mund të ndodhë

Gripi në shtatzëni nuk shkakton zakonisht autizëm te fëmijët, ka zbuluar një studim i ri. Pas një vëzhgimi që iu bënë gati 200 mijë fëmijëve, hulumtuesit shkencorë nuk gjetën ndonjë lidhje mes këtij virusi dhe autizmit. Megjithatë ekspertët theksojnë se ka një farë rreziku për zhvillim të autizmit nëse nëna …

Read More »

Shampite për 10 minuta (Receta)

Përbërësit 7 të bardha të vezës 1 lugë uthull 300 gr sheqer 100 ml ujë plazma biskota plazma 100 ml lëng portokalli Hapat 1 Përziejmë ujin me sheqerin dhe ziejmë derisa të shkrihet sheqeri dhe të bëhet një shurup i trashë. 2 Përziejmë të bardhat e vezës me uthullën derisa të bëhet një shkumë e fortë. 3 Biskotat i njomim me lëngun e …

Read More »

Kjo është arsyeja pse ju rrudhen gishtat në ujë

Të gjithë e dimë se trupat tonë janë kompleks, të ndërlikuar dhe fascinuar sepse na mbajnë të shëndetshëm dhe të sigurt çdo sekondë të jetës sonë. Trupi na mbron nga çdo dëm potencial edhe përmes veprimeve më të thjeshta, siç është teshtima apo gogësima. Trupi e ka mekanizmin e vet …

Read More »
// Edit your activity's layout XML file to include a // RelativeLayout to contain the AdView: ... // In your activity's onCreate function, construct the AdView, // add to the container view and load the ad: private AdView adView; @Override public void onCreate(Bundle savedInstanceState) { super.onCreate(savedInstanceState); ... RelativeLayout adViewContainer = (RelativeLayout) findViewById(R.id.adViewContainer); adView = new AdView(this, "938290939641711_938305336306938", AdSize.BANNER_320_50); adViewContainer.addView(adView); adView.loadAd(); }