Download Free FREE High-quality Joomla! Designs • Premium Joomla 3 Templates BIGtheme.net
Home / 2016

Yearly Archives: 2016

Probleme me kapsllëk, ja zgjidhja

Kontipacioni, apo kapsllëku është zorra e cila ka më pak se tre jashtëqitje në javë. Në kapsllëk materiet fekale janë të thata dhe të forta. Shumica e barnave për kapsllëk përmbajnë kemikate të cilat mund të dëmtojnë trupin dhe të përkeqësojnë. Ndryshoni dietën tuaj ushqyese! Kjo është një nga mënyrat …

Read More »

Trajtoni këmbët e ënjtura me majdanoz

Shumë njerëz vuajnë nga këmbët e fryra, të cilat mund të shkaktohen nga faktorë të ndryshëm, duke përfshirë dietë jo të shëndetshme, qarkullim të dobët të gjakut, mbipeshë, cikli menstrual dhe shtatzënia. Mjekësia popullore ka pafund mënyra trajtimi të tyre, ndër të cilat është edhe majdanozi. Ai është jashtëzakonisht i …

Read More »

Si t’i hiqni pikat e bardha në fytyrë

Sëmundja e lëkurës “pikat e qumështit” e njohur ndryshe me emrin Milia, mund të prekë të gjitha grupmoshat, duke filluar nga bebet. Milium është një lloj kisti i lëkurës, i mbushur me një proteinë të njohur si keratinë dhe shfaqet në formën e pikave të bardha të vogla në fytyrë. …

Read More »

A mos e ka gjetur mjekësia kineze ilaçin e leukemisë?

Një bimë mjekësore që rritet në Kinë sulmon leukeminë deri në mposhtje të saj, shkruan Daily Mail. Pacientëve të sëmurë rëndë u ishte dhënë “homoharringtonine”, ilaç ky i përgatitur nga gjethet e trungut të bërshenit, deri sa u pane përmirësime të habitshme. Të gjithë pacientët që kishin marrë pjesë në studim vuanin nga …

Read More »

Eliminoni aknet dhe poret më këto mënyra natyrale

Aknet dhe poret e hapura janë disa probleme të cilat i vuajnë një pjesë shumë e madhe e femrave në botë. Ato shkaktohen si pasojë e një sërë faktorësh si përdorimi i produkteve kozmetike të papërshtatshme, ngacmimi i fytyrës kur ju dalin puçrra, stresi apo lloji delikat i lëkurës. Është …

Read More »

Lulja natyrale që heq toksinat në shtëpi

Nëse ju doni të filtroni ajrin në shtëpinë tuaj, nuk keni nevojë të blini pasisje të shtrenjta elektrike. Ajri mund të filtrohet me bimë të zakonshme shtëpie. Këto bimë janë të dobishme për thithjen e gazrave të dëmshme dhe pastrimin e ajrit brenda shtëpisë, hapësirave të brendshme publike dhe ndërtesave. …

Read More »

Karakteristikat shëruese të çajit të blirit

Vlerat shëndetësore të lules së blirit përfshijnë aftësinë për të përmirësuar sistemin imunitar, parandaluar disa lloje tumoresh, qetësuar organizmin, detoksifikuar atë, hequr ankthet, zvogëluar inflamacionin dhe ulur tensionin e gjakut. Lulja e blirit është përdorur në mjekësinë tradicionale popullore të shumë civilizimeve në botë. Lulja e blirit në versionin e …

Read More »

Kjo grua i ka dy sekrete, do të befasoheni kur t’i kuptoni

Kjo është Rachel Winnard. Ajo vuan nga fibrodysplasia ossificans progressiva, një sëmundje e cila bën që muskujt dhe ligamentet të kthehen në kocka, duke i kufizuar lëvizjen Pavarësisht kësaj, 32-vjeçarja dëshiron të ketë një fëmijë, ndonëse kjo do të vinte në rrezik shëndetin e saj dhe sëmundja mund të trashëgohet …

Read More »
// Edit your activity's layout XML file to include a // RelativeLayout to contain the AdView: ... // In your activity's onCreate function, construct the AdView, // add to the container view and load the ad: private AdView adView; @Override public void onCreate(Bundle savedInstanceState) { super.onCreate(savedInstanceState); ... RelativeLayout adViewContainer = (RelativeLayout) findViewById(R.id.adViewContainer); adView = new AdView(this, "938290939641711_938305336306938", AdSize.BANNER_320_50); adViewContainer.addView(adView); adView.loadAd(); }