Download Free FREE High-quality Joomla! Designs • Premium Joomla 3 Templates BIGtheme.net
Home / LAJME (page 4)

LAJME

Horoskopi ditor, e mërkurë 18 tetor 2017

Ky është horoskopi për ditën e mërkurë, 18 tetor 2017 që Noa.al sjell për ju. Njihuni me parashikimin për punën, financat dhe ndjenjat, si do të ecë dita për të lindurit e çdo shenje. Dashi Ditë e turbullt për të gjithë ata që janë në çift. Do jeni me humor të keq …

Read More »

Shafrani i Indisë: bima mrekullibërëse

E quajtur si “mbretëresha e erëzave”, shafrani është një ndër erëzat më të përdorura, që ka aromë piperi.E njohur ndryshe dhe si kurkuma, shafrani i Indisë është përdorur gjerësisht në gatimet aziatike, dhe tani është përhapur në të gjithë botën. Kjo erz përdoret gjithashtu gjatë procesit të prodhimit të mustardës, …

Read More »

Dikur jepte lajmet pa sytjena, ku ka përfunduar ajo sot?!

Eliona Pitarka u bë e njohur për publikun shqiptar kur doli në telvizionin “Zjarr” teksa jepte lajmet vetëm me një dekolte dhe pa sytjena. Ajo dhe kolegia e saj Greta Hoxha thyen “tabutë” në ekranet shqiptare dhe u komentuan gjërësisht edhe në mediat botërore.Po, ku ka përfunduar sot Eliona?Ajo është …

Read More »

Rrahje masive mes nxënësve tanë, dhe atyre..

Në Gjimnazin ’25 Maj’ nëTuz të Malit të Zi, ka ndodhur rrahje në grup mes nxënësve.Sherri ka ndodhur mes nxënësve të paraleleve në gjuhën shqipe dhe atyre të gjuhës malazeze, raporton portali Malësia.me.Nuk dihet nëse ka persona të lënduar në kë rrahje.Videon mund ta shihni më poshtë.

Read More »

Vendosni limon në çorape dhe shikoni çfarë do të ndodhë

Shpesh thembrat e plasaritura të mbartura nga sezoni i dimrit, mund të kthehen në një problem shqetësues kur vjen puna tek përdorimi i sandaleve apo shapkave të verës. Kremrat e ndryshme hidratues, trajtimet nëpër qendra estetike shpeshherë kërkojnë shumë mund dhe para, dhe përgjithësisht ndodh të mos japin rezultatet e pritura. Prandaj, …

Read More »
// Edit your activity's layout XML file to include a // RelativeLayout to contain the AdView: ... // In your activity's onCreate function, construct the AdView, // add to the container view and load the ad: private AdView adView; @Override public void onCreate(Bundle savedInstanceState) { super.onCreate(savedInstanceState); ... RelativeLayout adViewContainer = (RelativeLayout) findViewById(R.id.adViewContainer); adView = new AdView(this, "938290939641711_938305336306938", AdSize.BANNER_320_50); adViewContainer.addView(adView); adView.loadAd(); }