Download Free FREE High-quality Joomla! Designs • Premium Joomla 3 Templates BIGtheme.net
Home / LAJME (page 4)

LAJME

Shenjat që tregojnë se ai po bie në dashuri me ty

lovee_1484997614-9739694

Ndjenjat, sidomos ato të dashurisë, janë si ndjenjat që i përjetojmë në ashensorë. Ndjejmë një lloj emocioni të veçantë në brendësi të kokës tonë, por shumicën e kohës ne nuk i’a vëmë veshin. Shumica e femrave i simpatizojnë meshkujt që i shprehin ndjenjat, por nuk ka shumë të këtillë që …

Read More »

Ja çfarë iu bën mushkërive kanabisi

57b6bdf10dd0c80e56bfdb8d733d5696_1485027339-7076541

Pasi pirja e duhanit shkakton kancer, edhe kanabisi duhet të shkaktojë gjithashtu, apo jo? Epo jeni gabim. Kanabisi ulë rrezikun nga kanceri në mushkëri. Kanabisi nuk shkakton sëmundje në mushkëri dhe është më i sigurt sesa cigaret. Profesori i mjekësisë në UCLA dhe njëri nga pulmonologët kryesor në SHBA që …

Read More »

A është më i shëndetshëm çaji apo kafeja?

caji-kafe_1484905276-1267863

Një kafe e nxehtë mund t’jua rritë nivelet e energjisë në mëngjes, përderisa një filxhan çaj mund t’ju relaksojë pas një dite me stres. Hulumtimet e fundit thonë se të dyja kanë efekte të mira shëndetësore, dhe nuk ka edhe shumë rëndësi se cilën e konsumoni. Organizata Botërore e Shëndetësisë …

Read More »

Me këto ushqime mbroni zemrën

ushqime_1484940127-544440

Konsumi i djathit, gjalpit dhe kosit ndihmon në mbrojtjen e trupit kundër sëmundjeve të zemrës, sipas hulumtimit të ekipit shkencor nga Universiteti Bergen në Norvegji. Dr. Simon Dankel, shkencëtari kryesor i studimit, tha për indepedent se hulumtimi ka treguar se trupi i njeriut “përgjigjet shkëlqyeshëm në yndyrna si burim kryesor …

Read More »