Download Free FREE High-quality Joomla! Designs • Premium Joomla 3 Templates BIGtheme.net
Home / LAJME (page 20)

LAJME

Ja çfarë i bën dashuria trupit të njeriut

Të gjithë e dinë se dashuria na bën të ndjehemi mirë, por çfarë thotë shkenca për të? Këto janë efektet e dëshmuara shkencore që dashuria ka në trupin dhe mendjen tuaj: Dashuria është një qetësues natyral i dhimbjeve Studime të ndryshme kanë treguar se oksitocini (një përbërës në tru i …

Read More »

Shokohen shkencëtarët: Limonada me kurkumë shëron depresionin më mirë se ilaçet

Kurkuma ofron veti të shumta pozitive për shëndetin dhe organizmin. E pasur me përbërës natyralë që ndikojnë kundër inflamacioneve, ngadalë- sojnë edhe rritjen e qelizave kancerogjene dhe ulin kolesetrolin. Lista e vetive shëruese të kurkumës është fascionuese. Vetitë shëruese të kurkumës shërojnë këto sëmundje: Kancerin e lëkurës; Sëmundjen e Alzhaimer-it; …

Read More »

Receta për rritjen e flokut, që lë mjekët gojëhapur

Të gjithë ne dëshirojmë flokë të bukur dhe të shëndetshëm. Ekzistojnë shumë tretmane për këtë qëllim, por para se të shpenzoni shumë të holla në këtë drejtim, ju sjellim recetën natyrale. PËRBËRËSIT: 1/2 e bananes – të kuqtë e vezës – një lugë mjaltë – 1/2 e gotës birrë. PËRGATITJA: …

Read More »

Pastroni shtëpinë me uthull dhe sodë bikarboni

Që ta mbani shtëpinë tuaj të pastër, ju shpesh përdorni detergjente të shtrenjta që njëkohësisht mund të jenë edhe shumë të rrezikshme. Për zëvendësim rekomandohen disa mënyra të thjeshta dhe të efektshme të pastrimit me anë të uthullës dhe sodës së bikarbonit. Njollat në rubinet Keni njohuri mbi njollat e …

Read More »

Forma e hundës tregon karakterin tuaj

Përveç formave të tjera të pjesëve të trupit, është vërtetuar se edhe forma e hundës tregon shumë për personalitetin e njeriut. Në disa rezultate të publikuara nga profesori nga universiteti i Izraelit Ben-Gurion, Abraham Tamir, tregojnë se karakteri i njeriu përshkruhet edhe nga forma e hundës. Në vazhdim paraqiten 8 …

Read More »
// Edit your activity's layout XML file to include a // RelativeLayout to contain the AdView: ... // In your activity's onCreate function, construct the AdView, // add to the container view and load the ad: private AdView adView; @Override public void onCreate(Bundle savedInstanceState) { super.onCreate(savedInstanceState); ... RelativeLayout adViewContainer = (RelativeLayout) findViewById(R.id.adViewContainer); adView = new AdView(this, "938290939641711_938305336306938", AdSize.BANNER_320_50); adViewContainer.addView(adView); adView.loadAd(); }