Download Free FREE High-quality Joomla! Designs • Premium Joomla 3 Templates BIGtheme.net
Home / LAJME (page 2)

LAJME

Horoskopi ditor, e enjte 19 tetor 2017

Ky është horoskopi për ditën e enjte, 19 tetor 2017 që Noa.al sjell për ju. Njihuni me parashikimin për punën, financat dhe ndjenjat, si do të ecë dita për të lindurit e çdo shenje. Dashi  Kjo e sotmja do jetë një ditë e mrekullueshme për ata që janë në një lidhje. Atmosfera …

Read More »

Kuroni variçet dhe trombozën me vetëm dy përbërës

Në ditët e sotme, ka shumë njerëz që vuajnë nga venat e përhapura dhe tromboza.Statistikisht, femrat janë më të prirura për këtë problem krahasuar me meshkujt.Venat e fryra, pengojnë qarkullimin e gjakut drejt zemrës, duke shkaktuar probleme dhe vështirësi në kryerjen e detyrave të përditshme.Valvulat e dëmtuara nga mbipesha, mungesa …

Read More »

Arsyet pse nuk ndiheni mirë kur zgjoheni nga gjumi

Nëse keni fjetur sa duhet, por serish nuk ndiheni mirë kur zgjoheni?Këto janë arsyet e mundshme për këtëPërdorni pajisje para fjetjesDerisa leximi i librit është pozitiv para gjumit, përdorimi i pajisjeve si telefoni ose kompjuteri ndikojnë keq për shëndetin tuaj.Pozita e keqeNëse keni fjetur tërë natës në një pozitë, kjo …

Read More »

Rritje dramatike e infeksioneve me HIV në Europën Lindore

Sida-n shumë e konsiderojnë si një temë, që prek kryesisht Afrikën dhe vende të tjera në zhvillim. Por sinjalet e alarmit po vijnë nga një drejtim tjetër: Ka një rritje dramatike të infeksioneve HIV në Europën Lindore.OKB-ja u ka bërë thirrje shteteve europiane, që t’i kundërvihet bashkarisht përhapjes së sëmundjes …

Read More »

Sodë buke e vaj ulliri për lëkurë të shkëlqyer

Shumica e njerëzve nuk kursejnë aspak për kujdesin e lëkurëspasi ne të gjithë duam më të mirën që mund të arrijmë kur bëhet fjalë për pamjen tonë të jashtme. Sidoqoftë, ndonjëherë trajtimet më të mira mund të gjenden në natyrë, qoftë ato kundër akneve, shenjave ose rrudhave.Më poshtë do të gjeni …

Read More »
// Edit your activity's layout XML file to include a // RelativeLayout to contain the AdView: ... // In your activity's onCreate function, construct the AdView, // add to the container view and load the ad: private AdView adView; @Override public void onCreate(Bundle savedInstanceState) { super.onCreate(savedInstanceState); ... RelativeLayout adViewContainer = (RelativeLayout) findViewById(R.id.adViewContainer); adView = new AdView(this, "938290939641711_938305336306938", AdSize.BANNER_320_50); adViewContainer.addView(adView); adView.loadAd(); }