Download Free FREE High-quality Joomla! Designs • Premium Joomla 3 Templates BIGtheme.net
Home / LAJME

LAJME

Shega, ‘ari i kuq’ për shëndetin tonë

shega_1488232091-9000656

Të gjithë e dimë se shega është shumë e pasur me kolagjen dhe i bën mirë organizmit tonë. Por gjithashtu ky frut i magjishëm shërben edhe si një antikosidant dhe vlerat e saj janë më të larta se një gotë vere e zezë apo një gotë çaji të gjelbër. Shumë …

Read More »

Horoskopi ditor, e martë 28 shkurt 2017

638523__original

Ky është horoskopi për ditën e martë, 28 shkurt 2017 . Njihuni me parashikimin për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do ecë dita për të lindurit e çdo shenje zodiakale. Dashi  Një ditë shumë e lodhshme për të lindurit e kësaj shenje kjo e sotmja. Gjatë orëve të punës do …

Read More »

Katër rastet kur nuk duhet të pini asnjëherë kafe

638401__original

Kafeja përveç se është e shëndetshme, mund të ndikojë edhe negativisht nëse konsumohet në këto raste. Studime të ndryshme kanë treguar se kafeja nuk shërben vetëm për t’u zgjuar nga gjumi, por ul edhe rrezikun për t’u prekur nga kanceri, demenca, sëmundjet e zemrës, përshpejton metabolizmin etj. Por, të njëjtat …

Read More »

Horoskopi ditor, e hënë 27 shkurt 2017

638450__original

Ky është horoskopi për ditën e hënë, 27 shkurt 2017 . Njihuni me parashikimin për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do ecë dita për të lindurit e çdo shenje. Dashi Gjatë kësaj dite do e keni të vështirë të hiqni dorë nga kënaqësitë e jetës. Haromonia në çift do të …

Read More »

A janë farat e mollës të shëndetshme apo të helmëta?

Apple-780x439

Shpesh hamë mollë, mirëpo çështja është se sa shpesh i hamë edhe farat e tyre. Ekzistojnë të tillë që i konsiderojnë të helmëta, ndërsa ka të tillë që i konsiderojnë të shëndetshme. Farat e mollëve përmbajnë bashkime bimore të quajtura amigdalinë. Pos mollëve, amigdalinë përmbajnë edhe bademet, bërthamat e pjeshkave, …

Read More »