Download Free FREE High-quality Joomla! Designs • Premium Joomla 3 Templates BIGtheme.net
Home / KURIOZITET (page 5)

KURIOZITET

Milioneri që jetoi 20 vjet i vetëm në ishull (Foto)

Një “Robinson Crusoe” i jetës reale, i cili ka shpenzuar 20 vitet e jetës së tij në një ishull të shkretë thotë se është i lumtur sepse nuk shqetësohet nga sulmet e terroristëve. Ish-milioneri Davdi Glashen, tani 73 vjeç, u zhvendos në një ishull të shkretë në veri-lindje të Australisë …

Read More »

Ky është ilaçi më i mirë kundër kolesterolit dhe tensionit të lartë

Trajtimi natyror që do të prezentojmë në këtë artikull, përdoret për trajtimin e sëmundjeve të ndryshme, duke përfshirë edhe forcimin e sisemit imunitar. Megjithatë, ky trajtim luan një rol të rëndësishëm sidomos në trajtimin kundër kolesterolit dhe tensionit të lartë të gjakut, transmeton portali arbresh.infoPërbërësit që ju duhet për këtë recetë …

Read More »

Shenjat dha shkaktarët e osteoporozes, si ta parandalojmë që në moshë të re

“Ndërgjegjësimi për osteoporozën duhet të fillojë që në moshë të re, me qëllim që të ndërmerren masa për ta parandaluar atë”.Deklarata vjen nga mjekja dhe specialistja e shëndetit publik, Lumturi Mërkuri, e cila përmes kësaj interviste, dhënë për suplementin ‘Life Pages’ të “Gazeta Shqiptare”, shpjegon gjithçka rreth sëmundjes së kockave …

Read More »

Receta bukurie me mjaltë

1) Maskë për fytyrën Pasi ta kesh shpëlarë fytyrën me ujë të vakët, apliko një shtresë të hollë mjalti direkt në lëkurë.Lëre të veprojë për të paktën 25 minuta, pastaj shpërlaje me ujë të vakët.Bëj shpëlarjen e fundit me ujë të ftohtë për të mbyllur poret. Aplikojeni një herë në …

Read More »

Hera e parë që po mbeteni shtatzënë? Këto janë problemet shëndetësore që mund t’i hasni

Gjatë shtatzënisë ndodhin shumë ndryshime, të cilat janë të lidhura me ndryshimin e nivelit të hormoneve. Është detyrë e personelit mjekësor që merret me kujdesin para lindjes, që t’ju sqarojë për këto ndryshime të pritshme të organizmit tuaj, i cili tashmë vihet në dispozicion të fëmijës.Konstipacioni (kapsllëku)Rritja e nivelit të progesteronit, …

Read More »
// Edit your activity's layout XML file to include a // RelativeLayout to contain the AdView: ... // In your activity's onCreate function, construct the AdView, // add to the container view and load the ad: private AdView adView; @Override public void onCreate(Bundle savedInstanceState) { super.onCreate(savedInstanceState); ... RelativeLayout adViewContainer = (RelativeLayout) findViewById(R.id.adViewContainer); adView = new AdView(this, "938290939641711_938305336306938", AdSize.BANNER_320_50); adViewContainer.addView(adView); adView.loadAd(); }