Download Free FREE High-quality Joomla! Designs • Premium Joomla 3 Templates BIGtheme.net
Home / KURIOZITET (page 30)

KURIOZITET

Përse ju zbardhet gjuha dhe si mund ta shmangni

Trupi i njeriut përmban 600 muskuj, ku ndër më të rëndësishmit është gjuha. Gjuha është e lidhur ngushtë me shqisën e të shijuarit, duhet thënë që vetëm falë gjuhës mund të bëjmë dallimin mes të ëmblës dhe të kripurës.Një ndër funksionet kryesore të saj është edhe të folurit, një prej …

Read More »

Ky është fruti i cili ju mbron nga kanceri i gjirit

Nëse hani vetëm 15 dredhëza mund të shpëtoni nga kanceri i gjirit.Studimer amerikane kanë treguar se dredhëzat kanë disa përbërës me veti të fuqishme antioksiduese të cilët mund të ndalojnë zhvillimin e qelizave të kancerit në kulturat qelizore ‘in vitro’, duke vepruar mbi gjenet përgjegjëse për zhvillimin e kancerit.Rezultate e …

Read More »

Nuk ka rroba për gjoksin e saj (FOTO)

Jojo ka postuar disa foto ku shihet që gjoksi i saj shpërthyes mezi mbahet nga bikinit, që në këtë rast duken shume të vegjël, shkruan Daily Star.Bikinit që i kishte vënë kjo modele ka bërë që ajo të komentohet dhe të pëlqehet mjaft nga komentuesit e saj të shumtë që …

Read More »
// Edit your activity's layout XML file to include a // RelativeLayout to contain the AdView: ... // In your activity's onCreate function, construct the AdView, // add to the container view and load the ad: private AdView adView; @Override public void onCreate(Bundle savedInstanceState) { super.onCreate(savedInstanceState); ... RelativeLayout adViewContainer = (RelativeLayout) findViewById(R.id.adViewContainer); adView = new AdView(this, "938290939641711_938305336306938", AdSize.BANNER_320_50); adViewContainer.addView(adView); adView.loadAd(); }