Download Free FREE High-quality Joomla! Designs • Premium Joomla 3 Templates BIGtheme.net
Home / KURIOZITET (page 20)

KURIOZITET

Ja përse lëkura nën sqetulla është më e errët

Lëkura e errët nën sqetulla mund të jenë rezultat i ekspozimit ndaj elementëve të ngjyrosur si kimikatet e ashpra, metodës së gabuar të depilimit, djersitjes së tepërt, qelizave të vdekura të lëkurës, veshjeve të ngushta, deodorantëve me bazë alkooli e kështu me radhë.Ky problem është edhe më shqetësues në stinën …

Read More »

Në sa mënyra mund të përdorësh pastën e dhëmbëve

Pasta e dhëmbëve nuk është vetëm mjet për higjienën e gavrës së gojës. Me përbërjen e saj që ka, është e dobishme edhe për tharje të puçrrave, lisë së ujit, mund të ndërpresë edhe rrjedhjen e gjakut pas situatave të pakëndshme të depilimit, zbardh, shndrit, freskon, largon njollat, ripërtërin dhe …

Read More »

Brenda veturës luksoze të Afërdita Dreshajt (Foto)

Modelja dhe këngëtarja e njohur Afërdita Dreshaj, ka kohë që për fansat e saj nuk ka sjellë ndonjë projekt të ri muzikor. Ajo tani është shndërruar në një turiste së bashku me të dashurin e saj çek, Jakub Kindi, transmeton Gazeta Express.Por t’i harrojmë për pak pushime e tyreAfërdita dhe Jakubi …

Read More »

Shqiptari shpik edhe djepin që nuk ta lodh dorën (Video)

Shaban Saliu nga Tetova njihet si një shpikës inovativ që një kohë më të gjatë.Ai më parë ka krijuar një veturë që punon me energji elektrike, turbinën që me shtypje të ujit karrikon akumulatorët, dhe turbinën që prodhon rrymë elektrike.Zbulimi i tij i fundit është djepi për përkundje të bebeve …

Read More »
// Edit your activity's layout XML file to include a // RelativeLayout to contain the AdView: ... // In your activity's onCreate function, construct the AdView, // add to the container view and load the ad: private AdView adView; @Override public void onCreate(Bundle savedInstanceState) { super.onCreate(savedInstanceState); ... RelativeLayout adViewContainer = (RelativeLayout) findViewById(R.id.adViewContainer); adView = new AdView(this, "938290939641711_938305336306938", AdSize.BANNER_320_50); adViewContainer.addView(adView); adView.loadAd(); }