Download Free FREE High-quality Joomla! Designs • Premium Joomla 3 Templates BIGtheme.net
Home / KURIOZITET (page 20)

KURIOZITET

Si të përdorni uthullën e mollës për të qetësuar dhimbjet e eshtrave

Për shkak të dinamizmit të jetës, kequshqyerjes dhe ftohjes, shumë njerëz vuajnë nga dhimbja e eshtravePërkundër shumë medikamenteve mjekësore, që mund të kenë efekte negative, dhimbja e eshtrave mund të trajtohet edhe në mënyrë natyrale, transmeton portali arbresh.infoNjë ndër trajtimet më efikase është edhe uthulla e mollës.Uthulla e mollës ndihmon në …

Read More »

Çfarë lloj gruaje jeni sipas muajit të lindjes

Zbuloni më shumë për karakterin tuaj nisur nga muaji i lindjes. JanarTë lindurat në Janar janë ambicioze, konservatore dhe tepër serioze. Ato nuk flasin për ndjenjat e tyre dhe rrallë herë i sheh të zemëruara. Në shoqërinë e tyre duan njerëz intelektualë që ndajnë pikëpamjet e njëjta për jetën.ShkurtKëto gra janë …

Read More »

Homoseksualiteti ekziston edhe tek kafshët, ajo çfarë bëjnë këta dy luanë meshkuj po i çmend shkencëtarët(VIDEO)

Ditëve të fundit, tema më e përfolur ka qenë komuniteti LGBTI dhe homoseksualiteti.Por, një dukuri shumë e përfolur si kjo nuk është e pranishme vetëm tek njerëzit, por siç duket edhe tek kafshëtNë videon e mëposhtme, mund të shihni se homoseksualiteti ekziston edhe tek luanët por edhe tek kafshë të tjera.  

Read More »

Alarm: Fruthi po përhapet, apelohet për vaksinimin e fëmijëve

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës është deklaruar në lidhje me situatën epidemiologjike të fruthit në Kosovë, ku si pasojë ka humbur sot jetën një fëmijë. Përmes një komunikate për media, kjo ministri apelon tek prindërit për vaksinimin të fëmijëve, transmeton Indeksonline.Kjo është komunikata e plotë e Ministrisë së …

Read More »

Horoskopi ditor, e enjte 12 tetor 2017

Ky është horoskopi për ditën e enjte, 12 tetor 2017 që Noa.al sjell për ju. Njihuni me parashikimin për punën, financat dhe ndjenjat, si do të ecë dita për të lindurit e çdo shenje. Dashi  Jeta juaj në çift do jetë shumë e qetë gjatë kësaj dite. Do rivendosni bashkëpunimin dhe gëzimi …

Read More »
// Edit your activity's layout XML file to include a // RelativeLayout to contain the AdView: ... // In your activity's onCreate function, construct the AdView, // add to the container view and load the ad: private AdView adView; @Override public void onCreate(Bundle savedInstanceState) { super.onCreate(savedInstanceState); ... RelativeLayout adViewContainer = (RelativeLayout) findViewById(R.id.adViewContainer); adView = new AdView(this, "938290939641711_938305336306938", AdSize.BANNER_320_50); adViewContainer.addView(adView); adView.loadAd(); }