Download Free FREE High-quality Joomla! Designs • Premium Joomla 3 Templates BIGtheme.net
Home / KURIOZITET (page 10)

KURIOZITET

Duhet ta lexoni këtë nëse keni gunga në trup

Kur gungat dhe lezionet paraqiten në pëllëmbë, kyçe, apo gishtërinj, ne fajësojmë lëndimet, kafshimet e insekteve ose dëmtimet e tjera. Megjithatë, simptoma të tilla mund të jenë tregues të problemeve më të mëdha shëndetësore. Mjekësia i quan këto gunga në kyçe ‘hygroma’. Ato janë formacione beninje që marrin formën e një …

Read More »

Ky është 8-vjeçari më i gjatë në botë (Foto)

Një nxënës 8-vjeçar – që mendohet të jetë personi më i gjatë në botë i moshës së tij. Karan Singh ishte rreth 70cm i gjatë kur lindi, një rekord botëror, por tani ai është i gjatë sa boksieri Vladimir Klitschko.Gjiganti i ri, nga Meeruti në Indi, është djali i 33-vjeçares Shveatlana …

Read More »

Çka mund të thonë buzët për shëndetin tuaj

Buzët tona janë fleksibile, lëvizin kur qeshim, mrrolemi, kur shqiptojmë fjalët apo përgatitemi për puthje.Ato përbëhen nga shtresat më të holla të lëkurës, çka i bën të ndjeshme në prekje dhe ndjenja. Kjo gjë i bën buzët të lëndueshme ndaj tharjes, pëlcitjes dhe ndryshimeve të tjera në sipërfaqe. Dhe kohë …

Read More »

Përdorimet e vajit të farave të rrushit

Vaji i farave të rrushit është një produkt natyral i cili përmban disa lëndë ushqyese që mund ta na ofrojnë përfitime shëndetësore. Përveç përdorimit të jashtë për lëkurën apo flokët, vaji i farave të rrushit mund të përdoret për probleme tjera.1. Përmban acide yndyrore si omega-6, të cilat sipas Shoqata …

Read More »

Pastroni mushkëritë dhe kollën me karrota të ziera

Ju të gjithë e dini se karota është një perime jashtëzakonisht e shëndetshme, e pasur me vitaminë A dhe B, të cilat janë jetike për shëndetin tuaj.Ata përmbajnë gjithashtu minerale të shumta përfshirë manganin, magnezin, fosforin, kaliumin, kalciumin dhe hekurin.Ata janë jashtëzakonisht të dobishme për shëndetin e syrit, por përveç …

Read More »
// Edit your activity's layout XML file to include a // RelativeLayout to contain the AdView: ... // In your activity's onCreate function, construct the AdView, // add to the container view and load the ad: private AdView adView; @Override public void onCreate(Bundle savedInstanceState) { super.onCreate(savedInstanceState); ... RelativeLayout adViewContainer = (RelativeLayout) findViewById(R.id.adViewContainer); adView = new AdView(this, "938290939641711_938305336306938", AdSize.BANNER_320_50); adViewContainer.addView(adView); adView.loadAd(); }