Download Free FREE High-quality Joomla! Designs • Premium Joomla 3 Templates BIGtheme.net
Home / Shëndet

Shëndet

Itali, fëmijët e parë të 2017-s janë shqiptarë

bebja-650x358

Mediat italiane shkruajnë se fëmijët e parë të vitit 2017 janë nga emigrantë shqiptarë. Fëmija e parë e lindur në vitin 2017 në qytetin e Pratos quhet Rajan dhe është djali i një çifti emigrantësh shqiptarë që jetojnë në këtë qytet. Rajan erdhi në jetë nga një lindje natyrale e …

Read More »

Eliminoni aknet dhe poret më këto mënyra natyrale

auto_how-to-get-rid-of-scars-1024x6121479798122

Aknet dhe poret e hapura janë disa probleme të cilat i vuajnë një pjesë shumë e madhe e femrave në botë. Ato shkaktohen si pasojë e një sërë faktorësh si përdorimi i produkteve kozmetike të papërshtatshme, ngacmimi i fytyrës kur ju dalin puçrra, stresi apo lloji delikat i lëkurës. Është …

Read More »

Pse njerëzit bëjnë thashetheme?

thashetheme_1482792767-5984284

“A mund ta imagjinosh? Bashkëshorti i saj…”, “A e ke parë sa keq dukej ajo dje”, “Ai nuk është njeri i mirë, në fakt”, “Fëmijët e tyre janë shumë të pasjellshëm”. Janë disa nga frazat që ne të gjithë mund t’i kemi dëgjuar kohë pas kohë, dhe fatkeqësisht të gjithë …

Read More »

Drejtoni flokët përgjithmonë me këta përbërës

d_1482651304-1126275

Shumë femra të cilat nuk kanë flokë të drejtë në mënyrë natyrale, do të donin ti drejtonin ato përgjithmonë. Ekziston një recetë e cila ju ndihmon për një gjë të tillë, transmeton Indeksonline. 1 filxhan vaj kokosi2 lugë të mëdha vaj ullirirreth 4 lugë të mëdha lëng limoni Aplikoni këtë …

Read More »