Download Free FREE High-quality Joomla! Designs • Premium Joomla 3 Templates BIGtheme.net
Home / LajmeShqip Online

LajmeShqip Online

Dinastitë që i dhanë formë historisë botërore

Disa familje nuk ndalen përpara asgjëje për të arritur synimet e tyre. Për dhjetë nga to, mund të lexoni më poshtë. 10. Dinastia Nehru- Gandhi Dinastia Nehru-Feroz Gandhi është një familje politike indiane që formoi Indinë moderne. Tre pjesëtarë të kësaj familjeje (Pandit Jawaharlal Nehru, bija e tij Indira Gandhi …

Read More »

Momenti kur rrufeja godet aeroplanin (Video)

Një aeroplan gjigant i aviokompanisë kineze, është goditur nga rrufeja vetëm disa minuta pasi pasagjerët u larguan nga Boeing 737-8000 në aeroportin Jiyeang. Sipas medieve kineze, aeroplani që kishte aterruar në aeroportin Jiyeang kishte qenë i mbushur me pasagjerë vetëm disa minutave para se rrufeja ta godiste, transmeton Telegrafi. Por …

Read More »

Të jetosh në një shtëpi me ariun gjigant (Video)

Një çift në Rusi kanë zgjedhur një kafshë të pazakontë për të mbajtur në familjen e tyre. Svetlana dhe Yurly Panteleenko jetojnë me ariun që peshon afro 140 kilogramë. Çifti adoptoi Stephanin kur ai i kishte vetëm tre muaj, dhe për 23-vite me radhë janë kujdesur për të. Kujdesi për …

Read More »

Shkuarja tek frizeri për pak sa nuk i kushtoi me jetë, (Foto/Video)

Instruktorja e  fituesit nga Austin, Teksas, Chemese Armstrong, ka përjetuar një reaksion të rëndë alergjik gjatë lyerjes së flokëve me këna në një sallon, nga i cili mezi ka arritur të shpëtoj e gjallë. Chemese 35-vjeçe është alergjike ndaj një përbërësi të ngjyrave të flokëve të njohur si parafenilenediamin (PPD), …

Read More »
// Edit your activity's layout XML file to include a // RelativeLayout to contain the AdView: ... // In your activity's onCreate function, construct the AdView, // add to the container view and load the ad: private AdView adView; @Override public void onCreate(Bundle savedInstanceState) { super.onCreate(savedInstanceState); ... RelativeLayout adViewContainer = (RelativeLayout) findViewById(R.id.adViewContainer); adView = new AdView(this, "938290939641711_938305336306938", AdSize.BANNER_320_50); adViewContainer.addView(adView); adView.loadAd(); }