Download Free FREE High-quality Joomla! Designs • Premium Joomla 3 Templates BIGtheme.net
Home / apachekla99 (page 5)

apachekla99

20 mrekullitë shëndetësore të Shafranit

cf689c2ffd6c455a9c26ae2314f90002-xl-696x392_1488042358-2202502

Përbërësi aktiv në shafranin e Indisë është Curcumin, i cili është përbërës që i takon familjes së Zenxhebilit, Ginger. Shafrani përdoret për më shumë se 2500 vjet në Indi, ku në fillim përdorej si një bojë (ngjyrë). Përparësitë mjekësore të kësaj erëze kanë qenë të ngadalshme, por duke evoluar gjatë …

Read More »

Pija shëruese e cila ul tensionin e lartë të gjakut: Çaj i shijshëm që pastron enët e gjakut më mirë se ilaçet

Cup of hibiscus tea and stethoscope on white background

Bima të cilën deri tani nuk e keni përdorur mjaftueshëm ka veprim të shkëlqyeshëm ndaj tensionit të lartë të gjakut! Zëvendësoni ilaçet e hipertensionit me çajin freskues të cilin mund ta përdorni edhe të ngrohtë edhe të ftohur krejtësisht. Hulumtimi i ri ka zbuluar veprimet fantastike shëruese të bimës hibiskus, …

Read More »

Horoskopi ditor, e shtunë 25 shkurt 2017

638312__original

Ky është horoskopi për ditën e shtunë, 25 shkurt 2017 që Noa.al sjell për ju. Shenja më me fat e ditës do të jetë Bricjapi. Të favorizuar gjatë kësaj të shtune do të jenë edhe të lindurit në shenjën e Demit, Peshores, Akrepit dhe Peshqit. Dashi  Dita do të nisë e mbarë …

Read More »

Këto gjëra ndikojnë në metabolizmin tuaj

Depositphotos_19895605_m-780x439

Çdo qelizë e trupit tuaj, luan një rol në llojin e metabolizmit që keni. Është pikërisht procesi i metabolizmit që kthen ushqimin që konsumoni në energji dhe përcakton sesa kalori arrini të digjni. Ashtu siç ka gjëra që ndikojnë në përshpejtimin e metabolizmit, në të njëjtën mënyrë ka edhe gjëra …

Read More »

Këto janë dobitë shëndetësore nga kokoshkat

kokoshkat_1487887856-2527415

Sa janë kokoshka kokoshkat “të shëndetshme” varet nga mënyra që i përgatisni. Në formën më të zakonshme, do të thotë kur përgatitja bëhet vetëm me nxemje – kokoshkat janë ushqim me kalori të pakta, të pasura me antioksidantë. Një enë e mbushur me kokoshka të tilla ka vetëm 93 kalori, …

Read More »