Download Free FREE High-quality Joomla! Designs • Premium Joomla 3 Templates BIGtheme.net
Home / apachekla99 (page 5)

apachekla99

Si t’i mbani mend gjërat që i lexoni?

20150729211514-man-reading-book-hipster-780x439

Studentët shpeshherë mund të bëjnë pyetje vetes se çfarë duhet të bëjnë që t’i mbajnë mend gjërat që i lexojnë? Në rrjetin social Quora në të cilin shtrohen pyetje të ndryshme natyrisht që është parashtruar edhe kjo, transmeton Klan Kosova. Shumë përdorues të këtij rrjeti kanë treguar eksperiencat e tyre …

Read More »

Si t’i pastroni frutat dhe perimet nga pesticidet?

frutat-780x439

Frutat dhe perimet janë ushqime të domosdoshme për njeriun, për shkak se ato kanë veti themelore ushqyese për trupin. Megjithatë, si konsumatorë, duhet të dini se para se të përdorni këtë fruta e perime, ju duhet një pastrim i mirë për të eliminuar gjurmët e pesticideve dhe baktereve që mund …

Read More »

Ekspertët: Ky ushqim është çelësi për jetëgjatësi

specat_1484857206-6790239

Në studimin e parë të këtij lloji, një grup shkencëtarësh amerikanë ka zbuluar se konsumimi i specave djegës mund të jetë meritor për jetëgjatësinë e njerëzve. Studimi përfshiu më shumë se 16.000 njerëz të cilët raportuaran mënyrën e ushqimit, ndërsa shkencëtarët gjatë gjashtë viteve në vijim, në mënyrë periodike, kanë …

Read More »

Pse keni bark të fryrë dhe si ta hiqni atë?

bloated-belly_1484863556-5462103

Sipas shumë njerëzve, fryrja e stomakut krijon ndjenjën e të qenit plot dhe zakonisht kjo fryrje i jep stomakut formën e një madhësie të topit. Ky është një problem i cili zakonisht shfaqet kur hani ushqime të rënda, por ka shumë njerëz të cilët ndjehen të fryrë gjatë gjithë kohës. …

Read More »

Ja si duhet ta ndryshoni jetën pas moshës 40-vjeçare

cift_1484677551-904888

Mosha 40-vjeçare është pika e vërtetë e kthesës për jetën e njerëzve. Edhe pse shumëkush nuk e pranon faktin, ai është kokëfortë dhe këtë, më mirë se askush, e tregon situata shëndetësore dhe gjendja trupore që pëson ndryshim. Por nuk është aspak e thënë të jenë ndryshime për keq, por, …

Read More »