Download Free FREE High-quality Joomla! Designs • Premium Joomla 3 Templates BIGtheme.net
Home / Lajme (page 4)

Lajme

Me këto bimë mund të hiqni enjtjen e qepallave

Nëse problemet nuk janë të shkaktuara prej problemeve shëndetësore, enjtjet nën sy mund t’i “fshini” lehtë me ilaçe popullore. A ju mundojnë enjtjet nën sy? Nëse ato nuk janë të kushtëzuara nga problemet shëndetësore, por për shkak të lodhjes nga pagjumësia, konsumi i pasionuar i cigareve apo një kohë e …

Read More »

Provoni këtë ilaç natyror kundër kollitjes

Gjatë ditëve të ftohta ose kur pihet uji i ftohtë pothuajse të gjithë kanë problem me ftohjen dhe kollitjen. Në vend të shurupeve të shumta dhe ilaçeve nga farmacia, ne sugjerojmë një ilaç vendor kundër kollës, pa efekte anësore dhe rëndime në stomak, që mund të përdoret edhe nga anëtarët …

Read More »

Ja si të mbroni trurin nga plakja

Aktivitete të thjeshta të tilla si loja me letra, shoqërimi dhe “surfimi” në internet mund të vonojë rënien e kapacitetit mendor pas moshës 70 vjeçare, është përfunimi i një studimi të publikuar në revistën “JAMA Neurolgy”.Studimi nuk merret me lojërat kompjuterike të shtrenjta që trurit mund t’i ndihmojnë për të …

Read More »

Soja parandalon kontaminimin mikrobial të ushqimit?

Derivatet nga soja mund ta ndalojnë rritjen e patogjenëve mikrobialë në ushqim, duke e parandaluar potencialisht sëmurjen e njerëzve pa e mbështjellë ushqimin me antibiotikë, raportojnë hulumtuesit në Kanada.Hulumtuesit në Universitetin e Guelph zbuluan në një studim të kohëve të fundit që izoflavonet dhe peptidet nga kokrrat e sojës i …

Read More »

Këto ushqime nuk ju shëndoshin

Gjithmonë ankohemi se të gjitha produktet që konsumojmë na shëndoshin, por nga ana tjetër nuk mund të rrimë gjatë pa konsumuar diçka sepse menjëherë na merr uria dhe vrapojmë tek ushqimet e dëmshme.Që kjo të mos ndodhë ne do t’ju tregojmë 9 produkte ushqimore që ju mund t’i konsumoni gjithë …

Read More »

Çfarë rreziku përbën myku për shëndetin?

Myku i paftuar dhe shumë i bezdisshëm të bën ndonjëherë, të kalosh ditë të tëra duke u përpjekur,vetëm që të mos e shohësh sërish. Dhe në fund, rezultati nuk është gjithmonë pozitiv. Këshillat e Living janë në anën tuaj, për t’i shpallur luftë MYKUT dhe për të arritur qëllimin tuaj: …

Read More »

Përdorni maskën me çokollatë për fytyrë të pastër

Çokollata mund të jetë deserti i preferuar i shumë personave madje ndihmon shumë edhe në funksionimin e trurit, ne përmirësimin e disponimit, përveç kësaj ajo mund të përdoret edhe si produkt i bukurisë, e që sjellë rezultate të mahnitshme.Kjo maskë me çokollatë ju ndihmon në rigjenerimin e lëkurës dhe në …

Read More »
// Edit your activity's layout XML file to include a // RelativeLayout to contain the AdView: ... // In your activity's onCreate function, construct the AdView, // add to the container view and load the ad: private AdView adView; @Override public void onCreate(Bundle savedInstanceState) { super.onCreate(savedInstanceState); ... RelativeLayout adViewContainer = (RelativeLayout) findViewById(R.id.adViewContainer); adView = new AdView(this, "938290939641711_938305336306938", AdSize.BANNER_320_50); adViewContainer.addView(adView); adView.loadAd(); }