Download Free FREE High-quality Joomla! Designs • Premium Joomla 3 Templates BIGtheme.net
Home / Lajme (page 20)

Lajme

Horoskopi ditor, e diel 14 maj 2017

Ky është horoskopi për ditën e diel, 14 maj 2017. Njihuni me parashikimin për financat, shëndetin dhe ndjenjat, si do ecë dita për të lindurit e çdo shenje.DashiSot do të ndiheni mjaft superior. Këtë gjë do ta vënë re edhe personat e tjerë rreth jush dhe do t’ju vënë në …

Read More »

Dafina Zeqiri shkëlqen përkrah të dashurit (Foto)

Ishte 14 Shkurti i 2016-tës kur këngëtarja Dana Zeqiri, në ditën e të dashuruarve zyrtarizoi lidhjen me domenikasin, Jose Rodriguez. Nga ai moment, për një periudhë relativisht të gjatë, këngëtarja ndante vazhdimisht me ndjekësit e saj momente nga privatësia. Por papritmas, në tre mujorin e fundit të vitit të kaluar, …

Read More »

Përdorni maskën me bollgur për fytyrë të pastër

Problemet e zakonshme me lëkurë veçanërisht me fytyrë të thatë janë tashmë lehtësisht të zgjidhshme me anë të përbërësve natyral që janë bollguri dhe mjalti.Kombinoni në një enë një lugë bollgur, një lugë mjaltë dhe një lugë ujë të ngrohtë dhe përzini mirë të gjithë përbërësit deri sa të formohet …

Read More »

6 gjëra që nuk duhet të bëni kurrë përpara se të operoheni

Edhe pse përpiqeni vazhdimisht të bëni aktivitet fizik, të ushqeheni në mënyrë të shëndetshme dhe të bëni një jetë sa më aktive, sërish lind nevoja t’i nënshtroheni trajtimeve mjekësore të specializuara.Ndërhyrja kirugjikale është një prej tyre.1.Nuk duhet të lyeni thonjtë me manikyr: Edhe pse dyshojmë që ndonjë pacienti t’i shkojë …

Read More »

Ja 20 vetitë e pabesushme shëruese të hithrës

Ajo të përvëlon që me prekjen e parë, por pavarësisht drithërimës është e pamundur të heqësh dorë prej saj.Në Shqipëri përdorimin më të shpeshtë e gjen tek bashkësia e lakrave të egra si mbushje në gatimet e byrekut, por edhe të zier si sallatë. Por hithrat janë përdorur prej shekujsh …

Read More »

Shenjat e ankthit tek fëmijët

Fëmijët kanë të njëjtat probleme ankthi si adoleshentët dhe të rriturit. Megjithatë, fëmijët mund të kenë vështirësi t’i kuptojnë dhe shprehin ndjenjat.Kjo do të thotë që prindërit duhet të jenë të vëmendshëm për atë që ndodh me fëmijën. Ndonjëherë ankthi është i dukshëm si në rastin e një sulmi paniku. …

Read More »
// Edit your activity's layout XML file to include a // RelativeLayout to contain the AdView: ... // In your activity's onCreate function, construct the AdView, // add to the container view and load the ad: private AdView adView; @Override public void onCreate(Bundle savedInstanceState) { super.onCreate(savedInstanceState); ... RelativeLayout adViewContainer = (RelativeLayout) findViewById(R.id.adViewContainer); adView = new AdView(this, "938290939641711_938305336306938", AdSize.BANNER_320_50); adViewContainer.addView(adView); adView.loadAd(); }