Download Free FREE High-quality Joomla! Designs • Premium Joomla 3 Templates BIGtheme.net
Home / Lajme (page 190)

Lajme

Kjo është historia e kancerit

Kanceri ka rrënuar njerëzimin qysh prej fillimit të ekzistencës. Një histori e shkurtër e kancerit është treguar nga Jane Pauley, të cilën e transmetojmë më poshtë. Kur jeta filloi, filloi edhe kanceri. Kafshët parahistorike kishin kancer, tha fizikani dhe shkencëtari Siddhartha Mukherjee. “Në njerëz, mund të gjesh shenja të kancerit …

Read More »

Femra kujdes, kështu rrezikoheni nga kanceri në vezore

Edhe pse hapësirat intime pastrohen vetvetiu, rreth 25 për qind e femrave, përkundër paralajmërimeve të gjinekologut, përdorin prodhime të ndryshme për ta bërë një gjë të tillë. Është vërtetuar se pikërisht këto prodhime e dyfishojnë rrezikun për kancer të vezoreve, transmeton gazeta Kosova Sot. Është vërtetuar se femrat që për …

Read More »

Pse hamë kur jemi nervozë

Truri i njeriut për të gjitha proceset që realizon ka nevojë për shumë energji, ashtu që shpesh shkon në kundërshtim me pjesën tjetër të organizmit. Në situata stresuese, truri tërheq rreth 90 për qind të glukozës ditore, përkundër se truri përbën vetëm dy për qind të masës trupore. Ai në …

Read More »

Për shije të përsosur: Kur është më mirë t’i qitni kripë ushqimit – para apo pas zierjes?

Zierja mund të paraqesë shkencë të vërtetë, posaçërisht për ata të cilët nuk dinë të përdorin mëlmesa, ndërkaq kripa është mëlmesa për çdo kuzhinë. Çdo artikull ushqimor dallohet vetvetiu dhe prandaj është e rëndësishme qasja individuale gjatë përdorimit të mëlmesës, transmeton Telegrafi. Mësoni cilët janë ata artikuj që duhet t’i …

Read More »

Horoskopi ditor, e hënë 13 mars 2017

Ky është horoskopi për ditën e hënë, 13 mars 2017 që Noa.al sjell për ju. Njihuni me parashikimin për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do ecë dita për të lindurit e çdo shenje. Dashi Lini mënjanë çdo gjë që nuk i’u leverdis në këtë ditë, punën, projektet, shtëpinë, por edhe …

Read More »

A e dini çfarë paralajmërojnë këto lytha përreth syve?

Disa studime kanë treguar se ekziston lidhje midis sëmundjeve të zemrës dhe njollave të verdha të njohura si “anthelasmata” ose “xanthelasma palpebrarum”. “Xanthelasmata” shfaqet te meshkujt dhe te femrat, më shpesh pas moshës 40-vjeçare.raporton Gazeta Kosova Sot Ato shenja të verdha ndërlidhen me kolesterolin e lartë, e dihet se kolesteroli …

Read More »

4 ushqime që ju bëjnë të dukeni më e re

Hani, pini dhe fshini vitet, duke shtuar këto ushqime në listën tuaj, të rekomanduara nga ish-redaktorja e revistës “Women’s Health” dhe autorja e librit “20 kilogramë më e re”, ku ka receta për humbje të peshës dhe pamje më të re. Mënyra më e lehtë për të përmirësuar shëndetin tuaj …

Read More »
// Edit your activity's layout XML file to include a // RelativeLayout to contain the AdView: ... // In your activity's onCreate function, construct the AdView, // add to the container view and load the ad: private AdView adView; @Override public void onCreate(Bundle savedInstanceState) { super.onCreate(savedInstanceState); ... RelativeLayout adViewContainer = (RelativeLayout) findViewById(R.id.adViewContainer); adView = new AdView(this, "938290939641711_938305336306938", AdSize.BANNER_320_50); adViewContainer.addView(adView); adView.loadAd(); }